Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nabierają tempa prace przy remoncie dworca Wałbrzych–Szczawienko

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 15 grudnia 2016, 16:33
Aktualizacja: 16:35
Autor: red
Fot. Robert Bajek
Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy naszych Czytelników, że rozpoczynają się prace przy rewitalizacji dworca kolejowego Wałbrzych–Szczawienko. Od kilkunastu dni roboty przybrały na tempie. Obecnie trwają prace związane z uprzątnięciem gruzu i śmieci wewnątrz obiektu.

1 stycznia 2016 roku Gmina Wałbrzych przejęła od PKP budynek dworca Wałbrzych-Szczawienko. Projekt rewitalizacji zostanie zrealizowany ze środków ZIT-owskich. Budynek dworca ma zostać odrestaurowany, wokół niego powstaną parkingi, a wszystko to w ramach projektu "Parkuj i jedź", który zakłada że mieszkańcy Wałbrzycha udający się do Wrocławia czy Jeleniej Góry przyjadą na teren dworca autobusem bądź samochodem osobowym, który pozostawią na parkingu i w dalszą podróż wyruszą pociągiem. Dworzec z tych samych powodów będzie też dogodnym miejscem dla osób odwiedzających Wałbrzych.

Po przeprowadzonym remoncie budynek dworca będzie spełniał swoją pierwotną funkcję dworca kolejowego z poczekalnią, punktami gastronomicznymi, punktami biletowymi. Dodatkowo na pierwszym i drugim piętrze budynku powstanie hostel i niskobudżetowe pokoje dla odwiedzających Wałbrzych turystów. Kolej pozostaje właścicielem peronów i dwóch wiaduktów nad ulicą Stacyjną.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group