Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2601
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nagana dla byłego burmistrza Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Wtorek, 19 czerwca 2012, 12:06
Aktualizacja: 12:07
Autor: red
Fot. UM w Głuszycy
Regionalna Izba Obrachunkowa uznała byłego burmistrza Głuszycy – Wojciecha Duraka – odpowiedzialnym za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Durak został ukarany naganą.

Orzeczenie z dnia 26 kwietnia 2012 r. Regionalnej Izby Obrachunkowej uznaje „Pana Wojciecha Duraka – Burmistrza Gminy Głuszyca, pełniącego tę funkcję w latach 2006-2010 odpowiedzialnym (…) za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (…) polegające na błędnym rozliczeniu inwentaryzacji środków trwałych w drodze spisu z natury mienia Gminy tj. ustaleniu wyników inwentaryzacji niezgodnie z danymi wynikającymi z arkuszy spisowych i stanem księgowym na dzień inwentaryzacji (…) i wymierzenie za wyżej przypisane czyny kary nagany„.

Regionalna Izba Obrachunkowa uznaje tym samym Pana Wojciecha Duraka „winnym nieumyślnego naruszenia dyscypliny finansów publicznych określonego w art. 18 pkt 1 o odpowiedzialności i za naruszenie dyscypliny finansów publicznych polegającego na błędnym rozliczeniu inwentaryzacji środków trwałych w drodze spisu z natury mienia Gminy”.

Dowody, jakie zebrała jednostka kontrolująca „wskazują, że jednostka ta przeprowadziła (…) inwentaryzację środków trwałych w taki sposób, że jej wyniki zostały ustalone niezgodnie z danymi wynikającymi z arkuszy spisowych i stanem księgowych na dzień inwentaryzacji”. „Odpowiedzialność Obwinionego Wojciecha Duraka w zakresie wskazanych przez Rzecznika naruszeń dyscypliny finansów publicznych jest oczywista i wynika z przepisów określających obowiązki kierownika jednostki sektora finansów publicznych”.

Mając powyższe na uwadze „Komisja Orzekająca uznała, że winnym zarzucanych czynów jest Pan Wojciech Durak – Burmistrz Gminy Głuszyca”.

www.gluszyca.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group