Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5401
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Nagminnie okradał matkę

Piątek, 13 sierpnia 2021, 8:18
Aktualizacja: 10:20
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Nagminnie okradał matkę
Fot. KMP Wałbrzych
16–letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego w ostatnim czasie okradał własną matkę. W toku przeprowadzonych czynności procesowych policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach ustalili, że nastolatek odpowiada za szereg włamań na konto bankowe należące do pokrzywdzonej kobiety.

Mieszkanka Boguszowa-Gorc zgłosiła policjantom, że jej 16-letni syn przez dłuższy czas ją okradał. Funkcjonariusze ustalili, że nastolatek wszedł w posiadanie karty płatniczej kobiety i znając kod pin w okresie od połowy czerwca do początku sierpnia blisko 30-krotnie zapłacił nią za zakupy lub wypłacał gotówkę w bankomatach. Straty oszacowane zostały na kwotę ponad 1200 złotych. Mundurowi odzyskali kartę i przekazali pokrzywdzonej.

W trakcie dalszych czynności procesowych policjanci z Boguszowa-Gorc udowodnili 16-latkowi, że wyniósł z przydomowego garażu przedmioty o wartości blisko 500 złotych. Była to szlifierka kątowa oraz akumulator samochodowy. Nastolatek przyznał policjantom, że potrzebował pieniędzy na narkotyki, w których posiadaniu w ostatnim czasie był blisko 50-krotnie.

Nieletni przyznał się do zarzucanych mu czynów. Stanie teraz przed sądem rodzinnym. Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
23%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
15%
Złości
7
54%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group