Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3683
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Namalował graffiti na budynku Ratusza i teraz grozi mu więzienie

Czwartek, 9 października 2014, 11:25
Autor: red
Wałbrzych: Namalował graffiti na budynku Ratusza i teraz grozi mu więzienie
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o namalowanie graffiti na murze Urzędu Miejskiego. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczością Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, pracowali nad sprawą dotyczącą aktu wandalizmu, do którego doszło w sierpniu bieżącego roku w godzinach nocnych. Wtedy to właśnie nieznany sprawca na murze Urzędu Miejskiego umieścił graffiti.

Po zebraniu obszernych informacji i materiałów dowodowych, funkcjonariuszom udało się ustalić podejrzanego, którym okazał się 18-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna w miniony weekend został zatrzymany i przesłuchany. Przyznał się do winy. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Nanoszenie malunków na obiekty bez zgody ich właściciela bądź zarządcy traktowane jest jak uszkodzenie mienia. Jeżeli powstała w ten sposób wartość strat przewyższa kwotę 420 złotych, sprawcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group