Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3273
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Namalują mural

Piątek, 9 października 2020, 13:36
Aktualizacja: Niedziela, 11 października 2020, 8:54
Autor: red
Wałbrzych: Namalują mural
Fot. red
Prezydent Roman Szełemej ogłosił konkurs na projekt i wykonanie muralu pn. „Mural na Placu Górnika” inspirowanego i promującego Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu.

Celem konkursu jest wyłonienie projektu, który zostanie wykonany na elewacji budynku znajdującego się w Wałbrzychu przy Placu Górnika. Tematyka muralu powinna wpisywać się w przestrzeń architektoniczną miasta tworząc oryginalną kompozycję plastyczną dotyczącą Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu – największej atrakcji poprzemysłowej w Polsce, mieszczącej się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia” (Thorez”).

Mural powinien budzić pozytywne emocje wśród mieszkańców miasta i gości. Mural powinien prezentować Wałbrzych jako miasto nawiązujące do tradycji wałbrzyskiego górnictwa węglowego (jego historię i kulturę) oraz informować o zabytku Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronach internetowych Gminy Wałbrzych: www.walbrzych.eu i www.rewitalizacja.walbrzych.pl.

Konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim brać udział osoby pełnoletnie, a także zespoły autorskie złożone z kilku osób. Zespół autorski winien wskazać reprezentanta upoważnionego do występowania wobec Organizatora w imieniu jego członków. Członkowie zespołu autorskiego muszą być związani ze sobą umową w celu realizacji wspólnego przedsięwzięcia, pod warunkiem, że poszczególni członkowie w/w zespołu nie wezmą udziału w Konkursie jako indywidualni uczestnicy.

Dla autora najlepszej pracy przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 5 000,00 PLN brutto.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronach internetowych Gminy Wałbrzych:
www.walbrzych.eu i www.rewitalizacja.walbrzych.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

5
42%
Cieszy
3
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group