Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3867
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Napadli na 63–latka

Piątek, 8 października 2021, 9:47
Aktualizacja: 13:48
Autor: red
Wałbrzych: Napadli na 63–latka
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze operacyjni pierwszego komisariatu bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali dwóch wałbrzyszan w wieku 27 i 32 lat podejrzanych o dokonanie rozboju na 63–letnim mieszkańcu naszego miasta.

5 października w godzinach wieczornych policjanci pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań przy ul. Bema doszło do rozboju. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony został przewrócony na podłogę i przez dwóch sprawców był kopany po całym ciele. Ostatecznie w wyniku przestępstwa stracił zegarek, podgrzewacz do wody oraz niedużą sumę pieniędzy. Okazało się, że 63-letni wałbrzyszanin z widzenia znał jednego z mężczyzn. Nie wiedział jednak jak się dokładnie nazywa.

Policjanci kryminalni z „jedynki” w toku wykonanej pracy operacyjnej szybko ustalili, kto jest odpowiedzialny za to przestępstwo i rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. 27 i 32-latek zostali zatrzymani jeszcze tego samego wieczora w zajmowanych przez siebie lokalach mieszkalnych przy ul. Dubois'a.

Okazało się, że 27-latek we wrześniu tego roku wykorzystał nieuwagę innego seniora – 71-latka – i z jego mieszkania ukradł telewizor. Był również poszukiwany celem osadzenia za kratami więzienia za niestawienie się w wyznaczonym terminie w zakładzie karnym za popełnione wcześniej przestępstwa rozboju i kradzieży.

Aktualny wyrok, jaki wałbrzyszanin ma jeszcze do odsiedzenia, to najbliższy rok. Do tego może dojść kolejna kara pozbawienia wolności do lat 15, jako że w obecnej sytuacji działał w warunkach recydywy. Jego kolega natomiast za czynny udział w rozboju może trafić za kraty więzienia na 12 lat. Policjanci w toku czynności operacyjnych odzyskali i zabezpieczyli część skradzionego mienia w postaci telewizora i naręcznego zegarka.

Twoja reakcja na artykuł?

2
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
17%
Złości
6
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group