Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1800
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Napadli na staruszka

Czwartek, 19 marca 2020, 13:20
Aktualizacja: Sobota, 21 marca 2020, 8:15
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Napadli na staruszka
Fot. KMP Wałbrzych
Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch mężczyzn 32–latka i 40–latka, którzy w miniony poniedziałek zaatakowali 91–letniego mężczyznę w jego mieszaniu, a następnie zabrali mu pieniądze w kwocie 500 zł . Był z nimi trzeci mężczyzna 43–letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, wobec którego prokurator zastosował dozór policyjny.

Do zdarzenia doszło 16 marca w Boguszowie-Gorcach przy. ul Kościuszki w godzinach popołudniowych. Z relacji pokrzywdzonego 91-latka wynikało, że trzech znanych mu z widzenia mężczyzn, weszło do jego mieszkania, po czym zaatakowali go szarpiąc za ubrania i przewracając na ziemię. Pokrzywdzony nie miał możliwości obrony. Sprawcy wykorzystali podeszły wiek pokrzywdzonego i używając przemocy zabrali mu pieniądze w kwocie 500 zł. Zaraz po zdarzeniu uciekli.

Policjanci z Boguszowa-Gorc natychmiast zajęli się sprawą. Na podstawie opisu i zeznań pokrzywdzonego, wytypowali mężczyzn mogących mieć związek z tym przestępstwem. Następnego dnia zatrzymali trzech mieszkańców powiatu wałbrzyskiego.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sprawcy napadu usłyszeli zarzut dokonania rozboju. Wszyscy trzej sprawcy byli już karani. W dniu dzisiejszym decyzją sądu, dwóch najbardziej agresywnych sprawców 32-latek i 40-latek zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Wobec trzeciego ze sprawców 43-latka prokuratura zastosowała dozór policyjny.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
1
9%
Smuci
3
27%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group