Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2632
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Gmina Walim: Narada z sołtysami

Czwartek, 11 stycznia 2018, 10:05
Autor: red
REGION, Gmina Walim: Narada z sołtysami
Fot. UG Walim
O sprawach bieżących, potrzebach i problemach wsi, inwestycjach i wdrażaniu w życie funduszy sołeckich – między innymi o tym była mowa na naradzie Wójta Gminy Walim Adama Hausmana z sołtysami.

Posiedzenie Adam Hasman rozpoczął od podziękowania za pracę w 2017 roku i rozdania “Poradników radnego i sołtysa na 2018 rok”.

Podczas spotkania rozmawiano o dużych inwestycjach, jakie czekają Gminę Walim w tym roku. Wójt apelował o realizację funduszy sołeckich i przypominał o nowych możliwościach, jakie proponuje mieszkańcom urząd, w związku z wprowadzeniem w życie jednostki systemu elektronicznego EZD. Poinformował również o niestosowaniu się przez przewoźnika (prywatną firmę zewnętrzną) do ustaleń wcześniej wygranego przetargu, w związku z czym konieczne będą konsultacje, a może nawet ponowne ogłoszenie przetargu i wyłonienie nowej oferty.

Sołtysi wskazali swoje plany i problemy, wśród których pojawiła się propozycja m.in. przyłącza gazowego w części Dziećmorowic, zlecenia kontroli podpięć kanalizacyjnych czy przeglądu i oczyszczenia strumieni przepływających przez gminę. Była też mowa o dodatkowych wyborach sołtysa w sołectwie Olszyniec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group