Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3834
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Narkotyki wciąż w modzie

Poniedziałek, 13 lutego 2023, 6:37
Aktualizacja: 10:09
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Narkotyki wciąż w modzie
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony weekend w ręce policjantów z Wałbrzycha i Boguszowa–Gorc wpadło pięć osób, które posiadały przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy, czy też metamfetaminy lub środki odurzające w postaci marihuany.

10 lutego po godzinie 17:00 policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy realizując zabrane w sprawie informacje udali się do Boguszowa-Gorc, gdzie na terenie jednej z ulic zauważyli znanego im mężczyznę i postanowili sprawdzić, czy nie posiada on narkotyków. Szybko potwierdziło się, że 36-latek ukrywał przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Kilka godzin później - po godzinie 21:00 - inni policjanci tego samego pionu odwiedzili jedną z posesji w centrum Wałbrzycha i sprawdzili tam pod kątem posiadania substancji zabronionych prawem dwóch wałbrzyszan. Przy 37-latku mundurowi znaleźli woreczek foliowy i zabezpieczyli do sprawy amfetaminę. Okazało się, że będący z nim 32-latek nie miał przy sobie narkotyków, ale był poszukiwany przez funkcjonariuszy z Głogowa celem osadzenia w zakładzie karnym za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe, za co skazał go już sąd.

Dzień później przed godziną 22:00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na jednej z ulic tej miejscowości wylegitymowali 29-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna ukrywał w wierzchniej odzieży narkotyki w postaci metamfetaminy.

Tego samego wieczora policjanci pionu kryminalnego pierwszego komisariatu patrolowali dzielnicę Piaskowa Góra. Po godzinie 23:00 przy jednej z ulic w tej części miasta sprawdzili, czy środków zabronionych prawem nie posiada 28-latek. Wałbrzyszanin miał przy sobie zawiniątko z zielonym suszem. Po wykonaniu badań laboratoryjnych potwierdziło się, że była to marihuana.

W niedzielne popołudnie ponownie policjanci z Boguszowa-Gorc przy jednej z ulic w tej miejscowości przeprowadzili kontrolę osobistą u 26-latka. W toku wykonanych czynności mundurowi znaleźli w wierzchniej odzieży mężczyzny metamfetaminę oraz marihuanę.

Teraz wszystkie osoby, przy których funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Za posiadanie środków psychotropowych lub odurzających podejrzanym grozi kara pobawienia wolności do lat 3. O losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

2
18%
Cieszy
2
18%
Hahaha
3
27%
Nudzi
2
18%
Smuci
1
9%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group