Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6606
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Narkotykowa codzienność

Sobota, 11 marca 2023, 6:43
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Narkotykowa codzienność
Fot. KMP Wałbrzych
Pięć osób zostało zatrzymanych poprzedniej doby za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających.

9 marca po godzinie 15:00 dzielnicowi z pierwszego komisariatu udali się do jednego z mieszkań na Poniatowie, gdzie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia na blisko miesiąc w zakładzie karnym za wcześniej popełnione przestępstwa narkotykowe. I tym razem jednak podczas prowadzonych czynności mundurowi znaleźli na biurku w jednym z pokoi zajmowanych przez 28-latka woreczki z białym proszkiem i zielonym suszem. Testy u technika kryminalistyki wykazały, że były to środki psychotropowe w postaci amfetaminy oraz środki odurzające w postaci marihuany. Mężczyzna po wykonanych dzisiaj czynnościach procesowych trafi do Aresztu Śledczego, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie Polski. Poza zasądzonym już wyrokiem, grożą mu kolejne trzy lata w więzieniu.

Trzy godziny później inni dzielnicowi tej samej jednostki udali się na Biały Kamień. Na klatce schodowej jednego z budynków w ich ręce wpadło dwóch lokatorów. 21-letni wałbrzyszanin posiadał przy sobie niewielkie ilości środków odurzających w postaci marihuany. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech. Drugi z zatrzymanych - 35-latek - był natomiast poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w zakładzie karnym na rok i cztery miesiące za wcześniejsze kradzieże z włamaniami. W miejscu zamieszkania i on ukrywał jednak niewielkie ilości amfetaminy. Dzisiaj, po wykonanych czynnościach procesowych związanych z posiadaniem środków psychotropowych, mężczyzna zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi następnie do więzienia.

Kolejne dwie interwencje miały miejsce praktycznie w tym samym czasie na terenie Boguszowa-Gorc. Najpierw policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy odwiedzili jeden z budynków w tej miejscowości, gdzie w piwnicy zatrzymali dwóch mężczyzn. Przy 41-latku mundurowi znaleźli woreczek z metamfetaminą, a przy jego o rok młodszym koledze oraz następnie w mieszkaniu 40-latka większe ilości zielonego suszu w postaci marihuany. Obaj sprawcy przestępstw narkotykowych noc spędzili w dwóch różnych celach wałbrzyskiej komendy. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Za posiadanie substancji psychotropowych, bądź odurzających grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Druga z interwencji w Boguszowie-Gorcach miała miejsce w budynku obok, a przeprowadzili ją policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy. W ręce mundurowych wpadł 16-latek. Młody boguszowianin miał przy sobie 24-tabletki MDMA. Przyznał się także do handlu wśród rówieśników środkami psychotropowymi oraz wielokrotnego posiadania wcześniej narkotyków. O jego losie zadecyduje teraz sąd rodzinny. Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17) mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
33%
Złości
4
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group