Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2332
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Narkotykowy biznes

Czwartek, 14 maja 2020, 6:48
Aktualizacja: Piątek, 15 maja 2020, 8:36
Autor: red
Wałbrzych: Narkotykowy biznes
Fot. KMP Wałbrzych
Pięciu mężczyzn zatrzymali w tym tygodniu za posiadanie środków psychotropowych oraz odurzających wałbrzyscy policjanci. Jednemu z podejrzanych funkcjonariusze udowodnili także handel amfetaminą, a drugi z nich był poszukiwany.

Funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy 11 maja po południu udali się na ul. Św. Barbary w Wałbrzychu, gdzie w jednym z mieszkań ujawnili i zabezpieczyli 22 krzewy konopi indyjskich. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania 23-letniej lokatorki mieszkania.

Tego samego dnia wieczorem policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej w Wałbrzychu legitymowali na al. Wyzwolenia w Wałbrzychu 26-latka, przy którym znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy. Funkcjonariusze postanowili udać się do mieszkania mężczyzny. Tam zastali jego trzech kolegów w wieku 18, 36 i 45 lat. Okazało się, że i oni posiadali przy sobie te same środki psychotropowe. Najstarszy z podejrzanych miał blisko 200 porcji tego narkotyku. Podczas dalszych czynności prowadzonych przez policjantów drugiego komisariatu podejrzany przyznał się także do handlu środkami psychotropowymi. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Wałbrzychu mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Dzień później natomiast - tym razem na ul. Mieroszowskiej w Wałbrzychu - w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy z narkotykami w postaci marihuany wpadł 23-latek. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za złamanie wcześniejszego zakazu sądowego kierowania pojazdami.

Teraz najstarszemu z podejrzanych - 45-latkowi - za posiadanie oraz handel środkami psychotropowymi w postaci amfetaminy grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Pozostałym mężczyznom za posiadanie narkotyków, a kobiecie za hodowanie konopi indyjskich - 3 lata więzienia. O losie przestępców zadecyduje teraz sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
2
20%
Hahaha
1
10%
Nudzi
2
20%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group