Czytających: 5196

Jakuszyce: Nasi bez medalu na Mistrzostwach Polski w biathlonie

Czwartek, 29 grudnia 2011, 12:37
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2011, 14:26
W Jakuszycach rozegrano biegi sprinterskie podczas Mistrzostw Polski w biathlonie. Słabo w tych zawodach wypadli wychowankowie Melafiru Czarny Bór.

Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Pitoń z Kościeliska. Jedyna nasza reprezentantka – Agata Michalik z Melafiru, zajęła 39. pozycję.

Wśród mężczyzn złoto wywalczył, zresztą zgodnie z oczekiwaniami, Tomasz Sikora. Niemiłą niespodziankę kibicom sprawił wychowanek Melafiru, a obecnie zawodnik Kościeliska, Krzysztof Pływaczyk. Nasz biatlonista zaliczył na strzelnicy 4 pudła i mimo niezłego biegu, zajął 4. lokatę. Oprócz Sikory wyprzedzili go jeszcze Łukasz Szczurek i Adam Kwak. Na 6. miejscu zawody ukończył były biatlonista Melafiru - Łukasz Słonina. Pozostałe miejsca naszych biegaczy: 10 – Bartłomiej Gwałt, 17 – Mateusz Stec, 18 – Mateusz Janik, 39 – Przemysław Sobies, 42 – Patryk Dąbrowski, 51 – Łukasz Pancerz, 53 – Gracjan Cabała, 55 – Marcin Nowaczyk, 57 – Mariusz Wtorek.