Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2041
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nasi bez pieniędzy

Wiadomości: REGION,Czarny Bór/Boguszów-Gorce
Piątek, 13 listopada 2009, 14:06
Aktualizacja: 14:26
Autor: PW
Wójt Andrzej Chmielewski (pierwszy z lewej) jest zaskoczony decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który bardzo nisko ocenił projekt „Ekomuzeum wokół Trójgarbu”
Fot. PW
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozdzielił środki na dofinansowanie zadań z zakresu turystyki aktywnej. Niestety, wśród projektów, które dostaną wsparcie finansowe, nie znalazły się zadania gmin Czarny Bór i Boguszów–Gorce.

Urząd Marszałkowski województwa Dolnośląskiego miał w dziedzinie turystyki aktywnej do wydania ponad 73 miliony złotych. Urzędnicy zadecydowali, że dofinansowanych zostanie 19 projektów. Sporo skorzysta na tym m.in. gmina Wałbrzych, która otrzyma ponad 8 milionów złotych. Niestety, ale przepadły wnioski gminy Czarny Bór i Boguszów-Gorce.

Czarny Bór starał się wraz z gminami: Stare Bogaczowice, Szczawno-Zdrój oraz Nadleśnictwem Wałbrzych o kilkanaście milionów złotych na zrealizowanie projektu pod nazwą: „Ekomuzeum wokół Trójgarbu”. Z szumnych zapowiedzi i planowanych inwestycji, które miały obejmować m.in. budowę tras rowerowych, ścieżek turystycznych zagospodarowania parku w Czarnym Borze i wielu innych, nic nie zostanie zrealizowane.

- Nasz wniosek znalazł się na dalszej pozycji – mówi wójt Andrzej Chmielewski. – Szkoda, bo liczyliśmy na te pieniądze. Jednak okazało się, że preferowane były inwestycje wodne, czyli budowa basenów i aquaparków. Samorządowcy zastanawiają się jeszcze, czy będą składać protest, ale prawdopodobnie nic to nie zmieni.

W podobnej sytuacji znaleźli się samorządowcy z Boguszowa-Gorc. Miasto starało się o dofinansowanie dalszych prac na stoku Dzikowiec. Samorząd złożył wniosek i liczył na niebagatelną kwotę, bo 9 milionów złotych. Miasto było niemal pewne, że te środki finansowe uda się pozyskać, bowiem eksperci bardzo wysoko ocenili projekt Boguszowa-Gorc. Jednak decyzja Zarządu Województwa Dolnośląskiego była zgoła odmienna i bardzo niekorzystna dla Boguszowa-Gorc. Ta niekorzystna decyzja może oznaczać, że tempo prac na Dzikowcu znacznie się spowolni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group