Wiedeń: Nasi karatecy walczyli w Wiedniu

Wtorek, 20 listopada 2012, 14:59
Aktualizacja: 15:00
Autor: red
17 listopada w hali Jura–Soyfer–Gasse 3 Wiedeń odbyły się International Tournament of Karate Kyokushinkai “Danubian Cup”.

Organizatorem zawodów był Austrian Karate Kyokushinkaikan, Tezuka Group “Zweikampf Klub “Bushido”- Branch Chief in Austria, President of“Austrian Karate Kyokushinkaikan” Sensei Adam Bisaev.

W zawodach startowało 60 zawodników z czterech krajów: Holandia, Czeczenia, Polska oraz Austria. Polskę reprezentowały dwa kluby: Strzegomski Klub Karate Kyokushinkai i Wałbrzyski Klub Karate Kyokushinkai. Sędzią głównym zawodów był Shihan Eugeniusz Stanisławek 5 Dan Wałbrzych. Na zawodach obecny był Prezydent EUROPEAN KYOKUSHINKAI TEZUKA GROUP Shihan Alain Breugelmans 8Dan Belgia. Kierownikiem Wałbrzyskiego Klubu Karate Kyokushinkai był Lucjan Górski, który bardzo dobrze poprowadził pięcioosobową wałbrzyską drużynę:

Marcin Wnuk 3 Kyu zajął I miejsce w kategorii junior do 70 kg 15-17 lat; Łukasz Grzymisławski 6 KYU zajął 2. miejsce w kategorii junior do 70 kg 15-17 lat; Mateusz Dubiel 5 Kyu zajął 2. miejsce w kategorii senior do 80 kg; Patryk Kubat 3 Kyu zajął 2. miejsce w kategorii senior do 70 kg.

Na słowa uznania zasługują seniorzy, szczególnie Patryk Kubat, który swoją walkę wygrał z przeciwnikami teoretycznie silniejszymi, bowiem posiadał on czarny pas.

Zawody rozgrywane były w konkurencji KATA (układ techniczny) oraz KUMITE (walka). Niestety, nasz jedyny zawodnik w konkurencji KATA, Julian Górski 6 Kyu przegrał w pierwszej rundzie z zawodnikiem gospodarzy. Zawodnicy Strzegomskiego Klubu Karate Kyokushinkai w konkurencji KATA zdobyli: 2 złote medale, 1 srebny, 1 brązowy. W konkurencji KUMITE: 2 brązowe medale. Po zakończeniu zawodów nasza drużyna mogła uczestniczyć w oficjalnym otwarciu dokonanym przez burmistrza Wiednia „Wiener Christkindlmarkt am Rathausplatz“. Sceneria i atmosfera była świąteczno-bajkowa.