Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nasi nagrodzeni

Piątek, 18 października 2019, 6:40
Aktualizacja: Sobota, 19 października 2019, 8:39
Autor: red
REGION: Nasi nagrodzeni
Fot. UM Świdnica
W pierwszym dniu konferencji Kongresu Turystyki Polskiej w Świdnicy wręczono tytuły „Przyjazna Gmina 2019” a także nagrodzono najlepsze produkty i usługi turystyczne mijającego roku.

Turystyczny Produkt i Turystyczna Usługa Roku 2019

Idea nagrodzenia najlepszych produktów i usług dedykowanych uczestnikom
i organizatorom turystyki w Polsce powstała pięć lat temu w Świdnicy podczas Kongresu Turystyki Polskiej, kiedy redakcja Forum Biznesu dołączyła do grona partnerów wydarzenia.

Celem programu jest promocja usług i produktów z branży turystycznej, które reprezentują najwyższe standardy oraz gwarantują klientom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie.

Laureatami nagród za działania, projekty, produkty i usługi turystyczne w 2019 roku, zostali:

- w kategorii Turystyczny Produkt:

Gminy Jedlina Zdrój za produkt turystyczny - wieża widokowa na Borowej

Poprzez budowę zachwycającej architektonicznie wieży widokowej na szczycie Borowej przywrócono ruch turystyczny w Górach Wałbrzyskich. Wybudowana w 2017 roku, oficjalnie otwarta w grudniu tego samego roku. 16,5-metrowa wieża położona jest na szczycie Borowej (Góra Czarna) o wysokości 853 m n.p.m., najwyższym szczycie Gór Czarnych wchodzących w skład Gór Wałbrzyskich, w Sudetach Środkowych. Znajduje się ona na granicy Wałbrzycha i Jedliny Zdroju.

Park Wielokulturowego Stara Kopalnia za produkty turystyczne: Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka oraz Usługi Muzeum Przemysłu i Techniki

Stara Kopalnia to jedna z ważniejszych atrakcji turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia“ w Wałbrzychu. Zakończona w 2014 roku rewitalizacja kopalni umożliwiła powstanie wyjątkowego obiektu na turystycznej mapie Polski. Obecnie to 4,5 hektara zabytkowych obiektów poprzemysłowych, wzbogaconych o autentyczne wyposażenie obejmujące kopalniany park maszynowy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group