Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3452
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Nastolatkowie bez skrupułów

Środa, 13 września 2023, 11:22
Aktualizacja: 12:25
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Nastolatkowie bez skrupułów
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach zatrzymali troje nieletnich sprawców kradzieży oraz rozboju. Nastolatkowie działając wspólnie i w porozumieniu najpierw ukradli 63–latkowi głośnik, a chwilę później dokonali na mężczyźnie rozboju kradnąc mu przy tym telefon komórkowy.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godzinie 22:30, kiedy 63-latek wyszedł po żonę na stację kolejową na ul. Dworcową w Boguszowie-Gorcach. W pewnym momencie do seniora podeszło kilkoro nastolatków i ukradło mu głośnik o wartości 600 złotych. Mężczyzna zaczął gonić sprawców i udało mu się ostatecznie ująć 15-latkę. Kiedy pokrzywdzony zaczął dzwonić na Policję, koledzy nieletniej ponownie zaatakowali boguszowianina, tym razem przewracając go na ziemię i kopiąc po całym ciele. Ostatecznie ukradli mu także telefon komórkowy o wartości 1,8 tys. złotych, po czym wszyscy uciekli. Na szczęście w wyniku rozboju pokrzywdzonemu nic poważnego się nie stało.

Policjanci bezpośrednio po zgłoszeniu rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie tożsamości sprawców i ich zatrzymanie. Trójka nieletnich wpadła w ręce miejscowych mundurowych już następnego dnia. 15-latka na terenie Wałbrzycha, a 14 i 16-latek w Boguszowie-Gorcach.

W trakcie poniedziałkowych czynności procesowych zatrzymani przyznali się do kradzieży oraz późniejszego rozboju na seniorze. Policjanci odzyskali także skradzione mienie. Decyzją sądu po czynnościach cała trójka została przekazana prawnym opiekunom.

Twoja reakcja na artykuł?

2
6%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
8
23%
Złości
23
66%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group