Sobota, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 2073
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Nasze gospodarstwa agroturystyczne powalczą o triumf

Środa, 4 czerwca 2014, 7:10
Aktualizacja: 13:18
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Nasze gospodarstwa agroturystyczne powalczą o triumf
Fot. PAW
Przed nami kolejna edycja konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w powiecie wałbrzyskim.

W ubiegłym roku triumfowało „Zacisze Trzech Gór" w Jedlinie Zdroju.
- Start w tym konkursie to była dla nas wielka promocja – mówi Wioletta Mierzejewska, współwłaścicielka gospodarstwa. – Dzięki udziałowi w tym konkursie dużo osób się o nas dowiedziało i wiele nas odwiedziło.

Wiesław Sosnowski, ojciec pani Wioletty, uważa, że udział w konkursie wymusza na poszczególnych właścicielach gospodarstw, chęć unowocześniania tych miejsc i dążenia do ich rozwoju.
- Jesteśmy chwaleni przez osoby, które nas odwiedzają – mówi Sosnowski. – Turyści w naszym regionie nie odpoczywają biernie, bowiem czekają na nich spore atrakcje turystyczne i my musimy reagować na ich potrzeby.

Krzysztof Borsuk – kierownik Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu - jest również gorącym zwolennikiem organizowania tego typu konkursów.
- Gospodarstwa agroturystyczne na terenie powiatu wałbrzyskiego mogą się pochwalić wysoką jakością, a świadczy o tym choćby fakt, że uczestniczą w konkursach wojewódzkich i zawsze zajmują czołowe pozycje - mówi Borsuk.

Przy ocenie gospodarstw brane są pod uwagę takie kryteria jak: jakość świadczonych usług, standard gospodarstwa, szczególne atrakcje związane z gospodarstwem oraz aktywność gospodarza w propagowaniu własnej oferty.

Zainteresowani właściciele gospodarstw agroturystycznych muszą zgłosić chęć udziału w konkursie na podstawie pisemnego zgłoszenia do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu za pomocą strony: www.powiat.walbrzych.pl

Termin zgłoszenia do udziału w konkursie mija 21 czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi we wrześniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group