Czytających: 4256

Wałbrzych/Kraj: Nasze lekkoatletki startowały w Krakowie

Niedziela, 16 czerwca 2019, 7:31
Aktualizacja: 7:32
W dniach 8–9 czerwca reprezentantki LKS „Górnik” Wałbrzych wzięły udział w PZLA Mistrzostwach Polski w Wielobojach i Sztafetach 2019 w Krakowie.

Nasz klub reprezentowały wieloboistki: Aleksandra Tomaszewska – siedmiobój U20 i Maja Olszak – pięciobój U16. W reprezentacji Dolnego Śląska startowały nasze zawodniczki – Ada Polerowicz i Weronika Ożga.

Maja Olszak, mieszkanka Kamiennej Góry i podopieczna trenera Grzegorza Banaszka, spisała się na medal. W pięcioboju młodziczek U16 zajęła 3. miejsce i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

Swój staat zaczęła od biegu na 80 m przez płotki i wygrała tą konkurencję, uzyskując czas 11.95, poprawiając swój rekord życiowy i rekord klubu – 874 pkt. Skok wzwyż zakończyła na 8. pozycji wynikiem 149 cm – 610 pkt. W pchnięciu kulą 3 kg była siódma z rekordem życiowym – 8.85 – 454 pkt. Drugi dzień rozpoczęła skokiem w dal – 5.13 i 595 pkt zajmując drugie miejsce. W konkurencji kończącej wielobój – 600 m – zajęła w swoim biegu 5. miejsce z wynikiem 1:51.10 PB – 504 pkt. Wielobój młodziczek Maja Olszak zakończyła z wynikiem 3037 pkt. – rekord życiowy. Gratulacje dla zawodniczki i trenera.

Aleksandra Tomaszewska w siedmioboju juniorek U20 zajęła 6. miejsce z rekordem życiowym – 4353 pkt. i zdobyła 8. pkt dla LKS „Górnik” Wałbrzych w Systemie Sportu Młodzieżowego.

Wyniki Oli w poszczególnych konkurencjach: 100m ppł: 15.61 PB – 763 pkt., wzwyż: 153 – 655 pkt., kula: 10.01. PB – 530 pkt., 200m: 26.82 – 727 pkt., w dal: 5.32 PB – 648 pkt., oszczep: 26.76 PB – 415 pkt., 800m: 2:36.41 – 615 pkt. Gratulacje dla Oli i trenera Grzegorza Banaszka.

Nie miały szczęścia nasze zawodniczki – Ada Polerowicz i Weronika Ożga – w sztafecie szwedzkiej U18 reprezentujące Dolny Śląsk. Przekazały pałeczkę poza strefą zmian i zostały ukarane dyskwalifikacją.