Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2856
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Nasze samorządy przyłączają się do nowego projektu

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 7:31
Autor: red
powiat wałbrzyski: Nasze samorządy przyłączają się do nowego projektu
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Szlak turystyczno–edukacyjny Św. Wojciecha, którego pomysłodawcą jest Julian Golak, obejmuje kilkadziesiąt stacji i prowadzi z Pragi przez Wrocław, Poznań, Gdańsk aż do Elbląga.

Julian Golak znany jest z inicjatyw współpracy transgranicznej, a także z organizacji wydarzeń społeczno-kulturalnych i pracy w organizacjach pozarządowych. Oto 3 głównych inicjatyw, które obecnie rozwija.

Międzynarodowy Szlak św. Wojciecha

Pomysłodawca utworzenia szlaku łączącego Polskę i Czechy. Szlak przebiega przez ponad 1000 km, począwszy od Pragi, a skończywszy na Gdańsku. Jego potencjał turystyczny jest wielki. Szlak św. Wojciecha Julian Golak rozwija wspólnie z prof. Konradem Czaplińskim.

Część szlaku przechodzi przez Powiat Wałbrzyski: Głuszycę, Grzmiącą, Jedlinę-Zdrój, Mieroszów, Rybnicę Leśną, Sierpnicę. Przedstawiamy folder pn. „Międzynarodowy Szlak Św. Wojciecha na Dolnym Śląsku” oraz przewodnik „Praga- Dolny Śląsk - Na Szlaku św. Wojciecha” autorstwa Konrada Kazimierza Czapińskiego. Publikacje są finansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group