Głuszyca: Nasze siatkarki znów triumfują

Poniedziałek, 22 listopada 2010, 18:18
Aktualizacja: 18:19
Autor: r
Dziewczęta z UKS Głuszyca zajęły I miejsce w ogólnej klasyfikacji Powiatowej Ligi Dziewcząt w Piłce Siatkowej.

Turniej rozegrany w ubiegłym w Nowej Rudzie był ostatnią czwartą rundą w powiatowych zmaganiach siatkarek, w których udział wzięło sześć drużyn, m.in. z Bystrzycy Kłodzkiej i Ząbkowic Śląskich.

W meczu rozegranym w Nowej Rudzie nasze siatkarki zajęły II miejsce, jednak w ogólnej klasyfikacji uplasowały się na pierwszej lokacie. Zarówno siatkarki, jaki i trener, zostali uhonorowani medalami i pucharami.
- W tym turnieju zadebiutowały najmłodsze zawodniczki UKS, uczennice ze Szkół Podstawowych Nr 2 i 3 z Głuszycy. Sądzę, że jeśli nadal będą tak efektywnie trenowały, to na pewno wezmą udział w rozgrywkach o Mistrzostwo Dolnego Śląska Młodziczek – zapowiada Grzegorz Będziński, trener UKS Głuszyca.

W klubie trenuje 25 zawodniczek. Ich grę będzie można podziwiać już 27 listopada, kiedy to na hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Głuszycy rozegrają mecz z Oławą.