Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2863
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nauka i zabawa

Wtorek, 6 sierpnia 2019, 8:34
Aktualizacja: 13:47
Autor: red
Wałbrzych: Nauka i zabawa
Fot. OSK Podzamcze
Dla uczestników zajęć wakacyjnych w Ośrodku Społeczno–Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu pracownicy Castoramy zorganizowali warsztaty „majsterkowo”.

Podczas zajęć dzieci uzyskały wiedzę dotycząca ochrony środowiska oraz składały drewniane skrzynki. Druga wyprawa do ruin Zamku Cisy umożliwiła uczestnikom zaznajomieni się z historią zamku oraz prowadzonymi tam badaniami archeologicznymi.

Konkurs rysowania na asfalcie odbywał się w tzw. Czerwonym dniu. Uczestnicy wykazywali się swoimi zdolnościami rysując wakacyjne motywy.
Podczas pobytu w wiejskiej zagrodzie edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem wiejskiego gospodarstwa rolnego. Poznali uprawiane zboża i hodowane zwierzęta. Dzieci rywalizowały na torze przeszkód i wzięły udział w bitwie na gąbki.
Natomiast w lutomierskiej serowarni, w malowniczym terenie u stóp Gór Sowich, dzieci brały udział w warsztatach warzenia sera. Podczas spaceru po czynnym gospodarstwie rolnym obserwowano środowisko naturalne na wsi. Pobyt w Lutomierzu obejmował również poczęstunek na bazie wyrobów z gospodarstwa.

Zorganizowano również m.in. wyjazd do kina na seans filmowy „Sekretne życie zwierzaków”, prelekcję lekarza weterynarii o zwierzętach domowych, pieczenie kiełbasek oraz spartakiadę sportową na obiekcie sportowym.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group