Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Poniedziałek, 10 grudnia 2018 Godz.: 20:53:32 Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii Czytających: 7271 , Zalogowanych: 1 . Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

Wałbrzyszanin nie przyjął Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski

Środa, 25 kwietnia 2012, 15:17, ostatnia aktualizacja: 2012-04-25 18:07
red
Miej świadomość
Koncert dla Niepodległej 

Polska Poniedziałek, 14:37
12 listopada 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Sprzedam różne
Renault.clio2/2004.po.Lifcie
Piecyk
Sprzedam różne
Sprzedam różne
Sprzedam różne
Instalacje hydrauliczne gazowe
Remonty od A do Z Adaptacje
Sprzedam różne
Więźba dachowa
Bus 3,5 dmc paka
Zabobrze 2 pokoje z balkonem
Samsung j4 plus nowy
Laptop Lenovo z50 70
Wózek, leżaczek
Laptop hp 250 g6
Doradca Wizerunku- Salon Pawo
Oddam Salon Fryzjerski Centrum
Laptop lenovo ideapad 320
Kucharz dorywczo

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. zbzukowski.bloog.pl

Zwrócił się do nas Zbigniew Żukowski, który na swoim blogu napisał tekst, w którym tłumaczy przyczyny odmowy przyjęcia Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Oto, co napisał na swoim blogu Zbigniew Żukowski:

R E K L A M A

W pierwszej dekadzie kwietnia, w związku z mającą się odbyć sprawą o ustalenie spadku po moim zmarłym ojcu, często dzwoniłem do mojej siostry.

Z niecierpliwością i obawą oczekiwałem, kiedy otrzyma dokumenty związane z moim dla niej Pełnomocnictwem i moim Zrzeczeniem się, mojej części spadku na jej korzyść.

Moje doświadczenie związane z różnymi „zaginięciami" korespondencji na terenie Polski lub jak to zawsze określano w oficjalnych pismach...”poza granicami Polski" - budziło we mnie obawy o los tych dokumentów.

Ostatni tydzień przed wspomnianą sprawą, która odbyła się w dniu 18 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu, dzwoniłem codziennie i nabierałem przeświadczenia, że znów korespondencja gdzieś...”poza granicami Polski".

11 kwietnia na moje pytanie: „Czy doszły dokumenty?", usłyszałem od mojego siostrzeńca, że doszły, ale inne, też urzędowe.

Siostrzeniec przeczytał mi list z Urzędu Wojewody Dolnośląskiego, że w dniu 30 listopada 2009 roku Prezydent Rzeczpospolitej, Lech Kaczyński odznaczył mnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski...

W dalszej części Pismo wyjaśniało, że zostało skierowane do mojej siostry, ponieważ nie jest Urzędowi znany mój adres zamieszkania.

Jednocześnie proszono o kontakt ze mną w celu uzgodnienia sposobu odebrania tego odznaczenia.

W liście znajdował się również email adres, więc napisałem do Urzędu Wojewody Dolnośląskiego wskazując na mój aktualny adres w USA, jednocześnie prosząc o potwierdzenie, że list, jaki otrzymała moja siostra, zamieszkała w Elblągu, był w rzeczy samej skierowany do mnie.

Po dwóch dniach otrzymałem w odpowiedzi email potwierdzający to, co już się dowiedziałem wcześniej od mojego siostrzeńca.

Zadano mi pytanie: w jaki sposób chcę odebrać to odznaczenie, wyjaśniając jednocześnie, że może to również nastąpić za pośrednictwem najbliższej miejscu mego zamieszkania, placówki konsularnej RP.

W odpowiedzi wysłałem Pismo, zadając Urzędowi Wojewody Dolnośląskiego trzy pytania, w nadziei, że otrzymam na nie wyczerpującą odpowiedź.

Mój stosunek do rzeczywistości, w jakiej znajduje się Polska od 1989 roku, byłby oczywiście znany zarówno śp. Lechowi Kaczyńskiemu, jak i obecnym władzom, gdyby czytali moje blogi...

Najbardziej nurtowało mnie to, że jak twierdził Urząd Wojewody Dolnośląskiego, nie znali innego adresu w Polsce, jak adres mojej siostry.

Pomijam tu fakt, że przecież zanim kogoś się odznaczy, to wypada chociażby ustalić, czy ten ktoś żyje, a skoro już wiemy, że żyje i przebywa gdzieś w USA, to od czego są takie instytucje, jak Konsulat?

Wystarczyło sięgnąć do oryginalnych dokumentów okresu mojego skazania, czy w latach dziewięćdziesiątych mojego Uniewinnienia, aby zobaczyć, że wszędzie tam figurował adres mojego ojca, który do 29 grudnia 2011 roku jeszcze żył...

Mogę jedynie spekulować na temat: Dlaczego nie zostałem powiadomiony o fakcie odznaczenia w roku 2009?

Po 10 kwietnia 2010 roku, to już zupełnie inna kwestia i wydaje się być zasadnym twierdzenie, że wykonanie decyzji nieżyjącego już Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, było „bardzo uciążliwe i przykre" dla strażnika żyrandola w Pałacu Namiestnikowskim.

Mój osobisty los byłego więźnia politycznego i dwukrotnego wygnańca, to temat na zupełnie inną publikację i choć czuję się głęboko uhonorowany, to odznaczenia nie mogę przyjąć, zwłaszcza od takich władz.

Jedyne, co sobie mogę życzyć, gdy już odejdę z tego ziemskiego padołu, zawarłem w poniższym wierszu...


A jeśli,

tak się kiedyś zdarzy

że wrócę,

na Ojczyzny łono

W ozdobnej urnie,

jako prochy

Niechaj w tej Ziemi Ukochanej,

spocznę...

- na wieki wieków, Amen.Poniżej cytuję w całości moją odpowiedź, jaką wysłałem emailem do Urzędu Wojewody Dolnośląskiego...Szanowni Państwo:

Dziękuję za kolejny email i odpowiedzi na dwa - z trzech postawionych przeze mnie - pytań.

Żałuję, że nie potraficie Państwo odpowiedzieć na moje pytanie: dlaczego o odznaczeniu przyznanym mi w listopadzie 2009 roku, dowiedziałem się dopiero kilkanaście dni temu?

Odnoszę się z szacunkiem do faktu, że śp. Lech Kaczyński, Prezydent R.P. (jak piszecie), osobiście wnioskował i odznaczył mnie w dniu 30 listopada 2009 roku, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (nr. 434 - 2009).

Problemu dla mnie nie stanowi sposób odebrania w/w odznaczenia (wspominacie Państwo we wcześniejszym emailu, że może to nastąpić za pośrednictwem najbliższej placówki konsularnej R.P.)

Problem jednak istnieje i jest wręcz pryncypialny...

Po roku 1989, nie nastąpiło - aż do chwili obecnej - prawdziwe Odrodzenie Polski.

Zamiast tego, doszło do prawie całkowitej likwidacji ostatnich atrybutów, które pozwalałyby w przyszłości, na rzeczywistą Restytucję Polski.

Zbliżamy się do takiego etapu naszej rzeczywistości, kiedy Odrodzenie Polski jako Państwa Narodowego, będzie już tylko możliwe za sprawą czynu zbrojnego.

Obecne „elity" władzy - jak żadne z dotychczasowych - przyczyniają się do zupełnej likwidacji naszej, narodowej Wspólnoty.

Niszczona jest narodowa tożsamość, której fundamentem jest prawda historyczna.

Zamysłem tych „elit" jest zniszczenie więzi narodowych, religijnych i rodzinnych.

Wobec takiego stanu rzeczy, odmawiam przyjęcia w/w odznaczenia, ponieważ można je przyjąć jedynie od władz Odrodzonej Polski lub o taką Restytucję Polski walczących.

Niechaj Opatrzność ma w swej opiece Wspólnotę Narodową Polski.

- Tampa, Floryda, 23 kwietnia 2012 rok

Zbigniew Żukowski


Źródło: zbzukowski.bloog.pl
Dodatki: Zapisz | Drukuj | Wyślij | Zapamiętaj
Następna wiadomość Aktualności 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  25-04-2012 15:33 | ~Polak | *.dialog.net.pl (87.105.*.*)
Kolejny przykład jak urzędy w Polsce działają

  25-04-2012 16:00 | ~hmmm | *.netia.com.pl (213.195.*.*)
szacun dla tego czlowieka

  25-04-2012 16:48 | ~ds | *.wroclaw.vectranet.pl (78.88.*.*)
Nie zgadzam się

  25-04-2012 18:44 | ~ale~ | *.dialog.net.pl (87.105.*.*)
Kto to właściwie jest????

  25-04-2012 19:53 | ~Bezstronny obserwator | *.dialog.net.pl (78.8.*.*)
Jakiś emigrant. Siedzi w USA i śmie krytykować Platformę Obywatelską.

  25-04-2012 22:31 | ~rescuer | *.dynamic.chello.pl (89.74.*.*)
Przepraszam, że pytam... Kiedy Pan ostatni raz był w Polsce??? Dlaczego ktoś kto od wielu lat żyje w USA pisze, że Polska tak naprawdę Polską nie jest! Że Polskie odznaczenie i owszem, ale nie od "takich władz" to jednak nie przyjmę...! Pytam zatem: Takich, czyli jakich??? Czy nie Polskich? Czy Pan w USA jest bardziej Polski od naszej władzy??? Zapewne tak, przecież Pan jest bardziej Papieski od Papierza!!! A tak przy okazji, z usług Poczty Polskiej korzystam być może krócej niż Pan, ale za to na co dzień i jakoś zazwyczaj cała korespondencja dochodzi! Czasem jakiś list faktycznie zaginie, nie przeczę, ale w USA to się z pewnością nie zdarza!!! Ile w Panu zostało Polaka, a ile Amerykanina???

  25-04-2012 23:10 | ~benkmen | *.dialog.net.pl (78.8.*.*)
Wywalczyłeś styropianie styropianową kulturę i styropianową pogardę urzędu do człowieka w ten sposób, że władza przeszła z rąk do rąk, a nie z głowy do głowy ..z głową.. Dotarło zaoceaniczny "patrioto"? Siedź dalej sobie na Florci i nie narzekaj na to, co po takich , jak ty - w kraju pozostało.

  26-04-2012 00:19 | ~hmmm | *.netia.com.pl (213.195.*.*)
rescuer tylko ty jestes prawdziwym Polakiem

  26-04-2012 00:24 | ~pilnowali żyrandola.. | *.adsl.tpnet.pl (83.8.*.*)
Komorowski i jegi kancelarya nie mają głowy do odznaczonych przez Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego... Reakcja Pana Żukowskiego jest jak najbardziej słuszna, bo szukanie przez 2,5 roku odznaczonego, a może raczej nie szukanie, to gruba przesada.

  26-04-2012 06:49 | ~benkmen | *.dialog.net.pl (78.10.*.*)
Ale- słuszne pytanie.Nawet facio w"Encyklopedii Solidarności"nie figuruje.

  26-04-2012 07:35 | ~ | *.walbrzych.vectranet.pl (78.88.*.*)
Niech Pan nie będzie zarozumiały...po kraj którego Pan opluwa "siedząc" za granicą....prochów Pana nie przyjmie....no bo to zdaniem Pana...nie Pana kraj....Ależ mi bohater. Postać dla mnie zupełnie nie znana....za co więc odznaczenie !

  26-04-2012 08:20 | ~ | *.opera-mini.net (82.145.*.*)
Też bym od takiego Komorowskiego nie wziął. Przecież to wstyd mieć takiego prezydenta.

  26-04-2012 08:39 | ~hmmm | *.netia.com.pl (213.195.*.*)
setki tysiecy Zolnierzy Wykletych tez nie bylo znanych jeszcze 3 lata temu... Odmawiacie rodakom bycia Polakiem? ptfuuu perfidne platformerskie i palikmiotowe &%&^$$%&^&*.

  26-04-2012 09:34 | ~Froncek | *.internet.cyfrowypolsat.pl (93.154.*.*)
No cóż facet ma przerost ambicji i wyraźnie nie ochouje do obecnego prezydenta i zaplecza tegoż. Ma jednak ma problemy i dlatego mąci kołując przy tym. Inna sprawa, że nieżyjący prezydent slynał z "polityki odznaczeniowej" słynął. Z drugiej strony, czy to obecny prezydent każdą osobę osobiście dekoruje? Czy aby adres tego pana nie był ujęty we wniosku.

  26-04-2012 10:42 | ~Intyfada | *.internetdsl.tpnet.pl (95.51.*.*)
Brawo, Panie Zbigniewie! Podziwiam Pana postawę. Jak widać powyżej - taką Polskę mamy teraz... aż słów brakuje. Ale na szczęście nie wszyscy tak myślą! Pozdrawiam i życzę wszystkiego, co najlepsze i spełnienia marzeń (nawet tych smutnych, zawartych w wierszu...)

  27-04-2012 08:42 | ~ROBERT | *.dynamic.qsc.de (92.202.*.*)
GDYBY TAKICH LUDZI JAK ZBYCHU NIE WYGNALI Z KRAJU W POLSCE INACZEJ BY SIĘ DZIAŁO I LUDZIE INACZEJ ŻYLI-A PO DRUGIE GDYBY CHCIELI TO BY ZNALEZLI ZBYSZKA ADRES

  27-04-2012 08:59 | ~ROBERT | *.dynamic.qsc.de (92.202.*.*)
JA TEZ MIESZKAM W BRD I NIE O TAKIEJ POLSCE MYŚLĘ -ALE LUDZIE KTÓRZY MYŚLELI O INNEJ POLSCE BYLI MORDOWANI I PRZEŚLADOWANI PRZEZ WŁADZE RADZIECKA I KOMUNISTÓW POLSKI AK ZWZ ITP

  01-05-2012 18:23 | ~Piotr Miszkiel (Piecia) | *.internetdsl.tpnet.pl (95.48.*.*)
Zbyszek jest człowiekiem w każdym miejscu na ziemi. I w Zakopanem i w Otwocku, jak i w dżungli równikowej, należy mieć zasady. Granice państw tego nie zmieniają. Kropka. A Zbyszek jest człowiekiem zacnym co udowadnia pisząc na swoim blogu to co pisze.

  07-05-2012 06:35 | ~majala z nk | *.evdo.leapwireless.net (69.171.*.*)
Brawo - Zbyszku i popieram - rowniez i przyjmij gratulacje za prawdziwa postawe prawdziwego Rodaka i Polaka ;) Podjales prawidlowa Decyzje i z takich rak jak nasiRzadziciele i sprzedawczyki naszego Kraju i Kochanej Ojczyzny? -bylaby Hanba i nie nagroda! Swoim kolesiom wiecznie daja odznaczenia i nawet z tych hanbiacych czynow! Widze ze i tutaj bezmozgowcy sie wypowiadaja! Czas myslec samodzielnie, oceniac fakty klakierzyPO i KomoRuskichWasali! Wstyd i Hanba za te wypowiedzi panie Froncek! Zbyszku -Pozdrawiam serdecznie tez z za oceanu i wietrznego miasta ;) Alicja

  07-10-2012 19:26 | ~janek50 | *.serv-net.pl (213.92.*.*)
Dla mnie jest Pan wielkim patriota.Ja równiż nieodebrał bym tego medalu ,pomimo że z nadania Prezydenta Kaczyńskiego,ale z rąk ludzi którzy niszcza Polskę,dla,których polkość to ninormalność.

  09-02-2014 14:43 | ~niehrabiabis |  (62.89.*.*)
Pelny szacunek dla Autora!

  02-07-2015 17:21 | ~wirgiliusz | *.t-mobile.pl (37.31.*.*)
znam Zbyszka,miałem przyjemność siedzieć z nim w jednej celi aresztu śledczego we Wrocławiu.gdyby więcej było takich patriotów nie doszłoby do" okrągłego stołu"i zdrady dokonanej na Polskim Narodzie... bezkompromisowość Zbyszka była zadrą w oku nowej nomenklatury powstałej w latach 80...zaczynając od Wałęsy kończąc na Tusku ,Kopacz,Michniku ,

  09-02-2016 22:49 | ~ | *.wa.comcast.net (67.183.*.*)
Zbyszek dopiero teraz sie o tym dowiaduje - Szacun!!! Teraz dopiero rozumie co miales na mysli podczas naszych rozmow w Seattle.

  04-05-2017 10:20 | ~piotras |  (37.228.*.*)
W pełni popieram pana Zbigniewa, rozumiem pana odmowę,to co sie stało po okrągłym stole to tylko zdrada polskiego narodu,przez Biskupów i komuszą władzę. Pozdrawiam serdecznie pana Zbigniewa.

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Kto zawinił – pies czy człowiek? Kto zawinił – pies czy człowiek? 

Wałbrzych Poniedziałek, 14:44
10 grudnia 2018

Wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu śródmiejskich ulicy Limanowskiego i Zajączka doszło do...
Chciał mieć własny gang słodziaków Chciał mieć własny gang słodziaków 

Wałbrzych Poniedziałek, 13:37
10 grudnia 2018

Praca operacyjna wałbrzyskich policjantów Komisariatu Policji I w Wałbrzychu doprowadziła do...
Mikołaj na oddziale pediatrycznym [FOTO] Mikołaj na oddziale pediatrycznym  

Wałbrzych Poniedziałek, 08:34
10 grudnia 2018

Takie akcje zawsze należy promować.
"Biała Wstążka" w Victorii  

Wałbrzych Niedziela, 19:06
9 grudnia 2018

W minioną sobotę w wałbrzyskiej Galerii Victoria została zorganizowana kampania "Biała Wstążka",...
Jarmark Świąteczny 2018 za nami   (1)

Wałbrzych Niedziela, 19:07
9 grudnia 2018

Zakończył się trwający trzy dni Jarmark Świąteczny, zorganizowany przez Gminę Wałbrzych i...
Znakowanie grobu por. Dłutka  

Wałbrzych Niedziela, 19:10
9 grudnia 2018

Wczoraj na cmentarzu przy ulicy Przemysłowej w Wałbrzychu odbyła się uroczystość znakowania grobu...
Droga pomiędzy Wałbrzychem a Świdnicą zostanie wyremontowana Droga pomiędzy Wałbrzychem a Świdnicą zostanie wyremontowana  (1)

REGION Poniedziałek, 09:16
10 grudnia 2018

Na kwiecień 2019 roku planowane jest rozpoczęcie przebudowy 11–kilometrowego odcinka drogi...
Uroczyste wręczanie Krzyży Wolności i Solidarności   (2)

Wałbrzych Niedziela, 19:08
9 grudnia 2018

Wczoraj w Klubie Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się...
Spotkanie wigilijno – mikołajkowe Stowarzyszenia „Ich Radość” [FOTO] Spotkanie wigilijno – mikołajkowe Stowarzyszenia „Ich Radość”  

REGION, Mieroszów Niedziela, 10:12
9 grudnia 2018

7 grudnia w Domu Gościnnym "Pod Jedynką" odbyło się przedstawienie Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci...
Artyści Piwnicy pod Baranami wystąpią w Wałbrzychu Artyści Piwnicy pod Baranami wystąpią w Wałbrzychu 

Wałbrzych Niedziela, 10:05
9 grudnia 2018

Krakowscy artyści Piwnicy pod Baranami wystąpią w środę 12 grudnia o godzinie 18.00 w sali...
Zmarła wyjątkowa postać wałbrzyskiego pożarnictwa Zmarła wyjątkowa postać wałbrzyskiego pożarnictwa  (2)

Wałbrzych Niedziela, 09:59
9 grudnia 2018

Nie doczekawszy ukończenia 77 roku życia 5 grudnia 2018 roku po długiej i ciężkiej chorobie zmarł st....
16–latek napadł na 13–latka 16–latek napadł na 13–latka 

Wałbrzych Niedziela, 09:51
9 grudnia 2018

Decyzją sądu 16–letni mieszkaniec naszego miasta 3 najbliższe miesiące spędzi w schronisku dla...
Zobacz więcej artykułów
 
 
Kalendarz wydarzeń
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

We wtorek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo