Czytających: 4351

Wałbrzych, Biały Kamień: Górnik bez porażki! Tym razem poległa Tęcza

Sobota, 29 sierpnia 2009, 19:19
Aktualizacja: Niedziela, 30 sierpnia 2009, 14:02
Piłkarze III–ligowego Górnika Wałbrzych zwyciężyli w meczu V kolejki Tęcze Krosno Odrzańskie 2:0. Obie bramki dla gospodarzy zdobył w tym spotkaniu Paweł Tobiasz.

Przez cały mecz biało-niebiescy kontrolowali przebieg gry. Pierwszego gola Paweł Tobiasz zdobył w 18 minucie uderzając piłkę z 18 metrów tuż pod poprzeczkę bramki bronionej przez golkipera gości. W 31 minucie jedną z niewielu groźnych akcji przeprowadzili gracze Tęczy, a strzał głową Radosława Rekosińskiego zatrzymał się na poprzeczce. W 40 minucie bardzo ładnym uderzeniem popisał się jeszcze Grzegorz Michalak, ale wynik meczu nie uległ zmianie.

Gol na 2:0 padł w 53 minucie. Najpierw sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Dominik Janik. Płka jednak ponownie trafiła pod jego nogi i tym razem zamiast uderzać, dograł on futbolówkę do doskonale ustawionego Pawła Tobiasza, który strzałem głową ustalił wynik meczu.

Górnik Wałbrzych - Tęcza Krosno Odrzańskie 2:0 (1:0)
Górnik: Jaroszewski - Przerywacz, G.Michalak (80 Rytko), Łaski, D.Michalak, Majka, Wepa, Wojtarowicz, Tobiasz (88 Smoczyk), Janik, Konarski (70 Moszyk)