Czytających: 5061

Wałbrzych, Podgórze: PP: Derby Wałbrzycha. Gwarek ogrywa Podgórze

Czwartek, 3 września 2009, 19:20
Aktualizacja: 19:38
Piłkarze Gwarka Wałbrzych awansowali do półfinału pucharu polski szczebla terenowego wygrywając na wyjeździe z Podgórzem Wałbrzych 4:1.

Już w 7 minucie goście mogli objąć prowadzenie, ale rzutu karnego dla Gwarka nie wykorzystał Jarosław Waszak. Pierwszą bramkę zielono-czarni strzelili 13 minut później. Po dokładnym dograniu Helmi Abida zdobył ją Adam Mucha. Kilka chwil później było już 2:0, a strzelcem gola ponownie okazał ten sam zawodnik. Gospodarze przebudzili się dopiero w 35 minucie meczu. Bramkę kontaktową dla Podgórza zdobył Paweł Sajdak.

W drugiej połowie padły jeszcze dwa gole. W 52 minucie do siatki gospodarzy trafił Helmi Abid, a w 77 minucie trzecie trafienie dla Gwarka zaliczył Adam Mucha.

Podgórze Wałbrzych - Gwarek Wałbrzych 1:4 (1:2)
Podgórze: Łysakowski, Ajchel (38 Rak), Jaśkiewicz, Michalak, Sędłak, Poczachowski (60 Hertmanowisz), Kłosowski, Sajdak, Paduch (45 Boruszewski), Oskwarek, Pytlewski
Gwarek: Hamerski, Sysiak, Botwina, Szczurek, Chanek, Waszak (86 Świeży), Michnicki Maciej, Bylicki (60 Michnicki Marcin), Sikorski (45 Pawełczyk), Abid, Mucha