Wałbrzych, OSiR: Puchar dla Gwardii

Sobota, 19 września 2009, 18:58
Aktualizacja: 19:39
Victoria PWSZ Wałbrzych
Gwardia Wrocław wygrała zorganizowany w Wałbrzychu turniej o puchar Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych "Victoria". Wrocławianie w decydującym meczu pokonali wałbrzyszan 2:1.

W turnieju wystartowały: Victoria Wałbrzych, Gwardia Wrocław oraz Budowlani Gozdnica. Trenerzy przed zawodami ustalili, że każdy mecz będzie miał tylko 3 sety. W pierwszym pojedynku gospodarze bez problemu 3:0 zwyciężyli graczy z Gozdnicy w setach do 12, 14 i 17. Z przegranymi w kolejnym spotkaniu rozprawili się także siatkarze Gwardii. Wygrali 3:0, w setach do 19, 23 oraz 20.

W bezpośrednim pojedynku decydującym o zdobyciu pucharu, już po pierwszych dwóch setach znaliśmy zwycięzcę. Gwardia wygrała najpierw na przewagi 28:26, a kilkanaście minut później 25:17. W secie numer trzy udało się wygrać wałbrzyszanom, ale ostatecznie zajęli oni drugie miejsce w turnieju.