Czytających: 5526

Wałbrzych, Podgórze: Klasa A: Gwarek liderem!!!

Poniedziałek, 5 października 2009, 19:47
Aktualizacja: 20:47
Po zwycięstwie 6:0 nad ostatnią drużyną tabeli Victorią II Świebodzice piłkarze Gwarka Wałbrzych awansowali na pierwsze miejsce w rozgrywkach klasy A.

Rezerwowi gracze Victorii Świebodzice chcieli się zrewanżować za ubiegłotygodniową porażkę pierwszej drużyny w Pucharze Polski. Gwarkowie już na początku spotkania outsiderowi A-klasy pokazali, że wygrany może być tylko jeden. W 6 minucie meczu Jarosław Waszak dograł dokładną piłkę na głowę Helmi Abida, a Tunezyjczyk skierował ją do siatki obok bezradnego bramkarza gości. W 15 minucie po faulu w polu karnym na strzelcu pierwszego gola, arbiter spotkania pokazał na wapno. Maciej Michnicki rzut karny wykorzystał i było 2:0 dla gospodarzy. Kolejny gol dla Gwarków padł po dokładnym zagraniu piłki z lewej strony boiska przez Marcina Michnickiego. Tym razem głową futbolówkę do siatki skierował znany z występów w siatkarskiej ekipie Sudetów Kamienna Góra Damian Botwina. Po zespołowej akcji pomiędzy Michnickim, Piątkiem i Waszakiem, ten ostatni w 40 minucie zdobył bramkę na 4:0. Chwilę później za niekulturalne zachowanie jeden ze świebodziczan otrzymał czerwoną kartkę i Victoria przez 50 minut zmuszona była grać w 10.

W drugiej połowie piłkarze Gwarka mając zapewnione zwycięstwo kontrolowali przebieg gry, w międzyczasie zdobywając dwa gole. W 72 minucie Dorian Pawełczyk fantastycznym strzałem z woleja umieścił piłkę w samym okienku bramki Victorii, a 3 minuty później Waszak zdobył gola na 6:0. Po porażce Skalnika Czarny Bór 0:2 w Goli Świdnickiej to zielono-czarni zostali liderem rozgrywek.

Gwarek Wałbrzych - Victoria II Świebodzice 6:0 (4:0)