Czytających: 5071

Kąty Wrocławskie: III liga: Motobi zdeklasowane. Górnik wygrywa 3:0

Sobota, 17 października 2009, 15:18
Aktualizacja: 20:17
Piłkarskie Górnik Wałbrzych nie dał żadnych szans liderowi rozgrywek Motobi Kąty Wrocławskie wygrywając na wyjeździe 3:0. Bramki dla biało–niebieskich zdobywali Wojtarowicz, Janik oraz Moszyk.

W pierwszej połowie oba zespoły grały trochę zachowawczo, ale delikatną przewagę mieli goście. Fantastycznej okazji w 27 minucie, po dokładnym podaniu od Grzegorza Michalaka, nie wykorzystał Dominik Janik.

Górnicy rozkręcili się na dobre w drugiej odsłonie. W 51 minucie do siatki Motobi trafił strzałem z pierwszej piłki Marek Wojtarowicz. Bramkarz gospodarzy nie miał szans. Futbolówka wpadła w samo okienko. Kilka chwil później było 2:0 dla biało-niebieskich. Po składnej akcji Wepy z Janikiem, ten drug wpakował futbolówkę do bramki obok bezradnego golkipera z Kątów Wrocławskich. Od tego momentu podopieczni Roberta Bubnowicza kontrolowali to, co działo się na boisku.

Gospodarzy w 87 minucie dobił Adrian Moszyk, zdobywając bramkę na 3:0 dla górników. Dzięki temu zwycięstwu wałbrzyszanie zajmują 2 pozycję w tabeli, przegrywając jedynie bilansem bramkowym z Polonią Trzebnica.

Motobi Kąty Wrocławskie - Górnik Wałbrzych 0:3 (0:0)
0:1 Wojtarowicz (51)
0:2 Janik (55)
0:3 Moszyk (87)
Górnik: Jaroszewski - D. Michalak, Smoczyk, Majka, Przerywacz, Wepa, Konarski (88 Tobiasz), G. Michalak, Wojtarowicz, Moszyk (87 Rytko), Janik