Świdnica: III liga: Druga liga oddala się od Polonii/Sparty Świdnica

Niedziela, 18 października 2009, 20:33
Aktualizacja: 23:09
Autor: Wiktor Bąkiewicz
Kolejny mecz rozegrała w III lidze Polonia/Sparta Świdnica. Tym razem podopieczni trenera Pedryca zmierzyli się ze słabo spisującą się do tej pory Ilanką Rzepin i o dziwo przegrali 0:2.

Pierwsze co się nasuwa na myśl po tym meczu to zmarnowany czas, żal, smutek i rozgoryczenie. Czy drużyna która hucznie aspiruje do gry w drugiej lidze powinna sobie pozwolić na kolejny ”wypadek przy pracy”? Okazuje się, że tak. Z pewnych 3 punktów, ze spokojnego spacerku zrobił się horror i droga przez mękę. Zima nie tylko zaskoczyła naszych drogowców, ale i piłkarzy. Brak skuteczności. Niecelne podania. Może obecność Fojny dałaby energie i siłę do walki, lecz niestety Jacek Fojna musiał pauzować za czerwoną kartkę. Bramki dla Ilanki zdobyli: Christian Ndubuisi Nnamani w 73 minucie strzałem z woleja oraz Kabir Ojikutu 12 minut później.

W tabeli z 28 punktami prowadzi Polonia Trzebnica. Na drugim miejscu z taką sama ilością punków, ale gorszym bilansem bramkowym jest Górnik Wałbrzych. Po 25 punktów mają Motobi Kąty Wrocławskie i Chrobry Głogów. Polonia/Sparta Świdnica zajmuje piąte miejsce z 24 oczkami.

Polonia/Sparta Świdnica - Ilanka Rzepin 0:2 (0:0)
Polonia/Sparta: Wójcik - Szczur, Galuś, Kotlarz, Bielski (90 Olszewski), Marszałek (80 Furmankiewicz), Filipczak, Goździejewski, Woźniak, Józefowicz, Urban (74 Charytanowicz).
Ilanka: Syamin - Sylwestrzak, Zandrowicz, Plucner, Udarević, Maślenik, Mueller, Ojikutu, Nowaczyk (65 Cyganek), Dereżyński (46 Nnamani), Nowaczewski (46 Radkiewicz).