Ząbkowice Śląskie: III liga: Jedenaście bramek w meczu Polonii/Sparty Świdnica

Niedziela, 25 października 2009, 22:30
Aktualizacja: 22:44
Autor: Wiktor Bąkiewicz
Na zdjeciu Tomasz Urban zdobywca 3 bramek
Po dwóch nieudanych meczach świdniccy piłkarze w końcu zainkasowali bardzo ważne 3 punkty. Na wyjeździe grając przeciwko drużynie Orła Ząbkowice Śląskie odnieśli pewne, a zarazem efektowne zwycięstwo 7:4.

Już do przerwy Polonia prowadziła 4:1. Klasycznym hat-trickiem popisał się Tomasz Urban (bramki w 1, 27, 31 minucie). Na listę strzelców wpisali się również: Krzysztof Goździejewski (2 gole), Dariusz Filipczak oraz Bartosz Surnik. Bramki dla ząbkowickiej ekipy zdobyli Krzysztof Czachor, Łukasza Deneka, Norbert Guła i Paweł Świerzewski.

Zwycięstwo z Orłem ma wymiar symboliczny. Świdnicki zespół jeszcze nigdy w historii nie pokonał na wyjeździe swoich ostatnich przeciwników.

W tabeli prowadzi drużyna Górnika Wałbrzych mająca na swoim koncie 31 punktów. Drugie miejsce z 28 oczkami zajmuje zespół Motobi Kąty Wrocławskie. Taką samą ilość punktów zgromadziła trzecia w tabeli Polonia Trzebnica. Polonia/Sparta Świdnica zajmuje 4 pozycję z 27 punktami. Następny mecz z Chrobrym Głogów już 31 października w Świdnicy.