Czytających: 3339

Wola / Radom: Zapaśnicy Zagłębia z medalami

Poniedziałek, 26 października 2009, 9:19
Aktualizacja: 17:03
Grad medali wałbrzyskich zapaśników. 6 krążków zdobyli zawodnicy Zagłębia podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików rozegranych w Woli. Trzy wyróżnienia dorzucili walczący w Pucharze Polski Kadetów: Dawid Teichman, Ryszard Mazur oraz Amadeusz Walczak.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Makroregionu Kobiet i aż 4 złote krążki to niezły wyczyn, szczególnie, że zwyciężczynie z Hutnika Pieńsk wystawiły 28 zapaśniczek - Zagłębie tylko 5. Swoje kategorie w Woli wygrały Nikola Rajca (37kg), Julita Chruściel (40 kg), Patrycja Siwek (52 kg) i Kinga Kowalczyk (57 kg). Srebro w wadze do 62 kilogramów zdobyła natomiast Małgorzata Olanowska. Wałbrzyszanka w finale uległa Agacie Tatar z Tychów.
Honor męskiej ekipy uratował Ernest Mickiewicz, który wywalczył brązowy medal w kategorii do 38 kilogramów.

Lepiej chłopcom poszło podczas Pucharu Polski Kadetów rozegranego w Radomiu. W wadze do 58 kilogramów Dawid Teichman stanął na najwyższym stopniu podium. Ryszard Mazur w kategorii 76 kilogramów zdobył srebro, a Amadeusz Walczak (54kg) brąz.