Zalogowanych: 5

Pszenno: Klasa A: Fatalna wpadka Gwarka

Poniedziałek, 26 października 2009, 17:00
Aktualizacja: Wtorek, 27 października 2009, 20:44
Gwarek Wałbrzych po bardzo słabej grze przegrał z Cukrownikiem Pszenno 2:3. Zwycięską bramkę gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gry, a jej autorem był Wojciech Ciuba.

W pierwszej części meczu przewagę mieli gracze z Pszenna. Już w 8 minucie po dobrze wykonanym rzucie rożnym do siatki gości trafił Tomasz Urbańczyk. 20 minut później mogło być 2:0, ale Grzegorza Hamerskiego po strzale Tomasza Tomkiewicza uratował słupek. Pierwszy groźny strzał gwarkowie oddali dopiero w 35 minucie. Dorian Pawełczyk huknął z 30 metrów, ale bramkarz gospodarzy był na swoim miejscu i sparował futbolówkę na rzut rożny. Zielono-czarnym udało się wyrównać po szybkiej kontrze i dokładnym zagraniu Marcina Michnickiego do Damiana Sysiaka. Ten drugi wbiegając w pole karne skierował głową piłkę w samo okienko. Goście nie cieszyli się długo ze zdobycia wyrównującej bramki. Już w 41 minucie sytuację sam na sam z Hamerskim wykorzystał Tomasz Tomkiewicz.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż atakowali gości. O dziwo jednak w 71 minucie po rzucie wolnym bramkę zdobyli podopieczni Grzegorza Janika. Marcin Michnicki dograł dokładną piłkę na nogę Damiana Botwiny, a ten z 5 metrów wpakował ją do siatki. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, to Cukrownik zadał decydujący cios. Po błędzie w obronie Gwarka, Wojciech Ciuba wyszedł sam na sam z golkiperem przyjezdnych i bez problemu pokonał Hamerskiego, tym samym zapewniając swojej drużynie komplet punktów.

Cukrownik Pszenno - Gwarek Wałbrzych 3:2 (2:1)
Gwarek: Hamerski - Szczurek, Botwina, Kłodawski, Pawełczyk, Michnicki Maciej, Michnicki Marcin, Sysiak, Waszak, Piątek, Abid oraz Mucha, Świder i Bylicki