Czytających: 6185

Frankfurt / Siedlce: Zapaśniczki Herosa i Zagłębia z medalami

Piątek, 30 października 2009, 17:26
Aktualizacja: 17:40
Zawodniczki Herosa Czarny Bór oraz Zagłębia Wałbrzych zdobyły grad medali, najpierw podczas turnieju zapaśniczego Brandenburg Cup, następnie w Mistrzostwach Polski Seniorek.

Podczas zawodów odbywających się we Frankfurcie nad Odrą rywalizowało kilkadziesiąt zawodniczek z 36 klubów z Niemiec, Polski, Litwy, Danii oraz Holandii. Pierwsze medale dla Polek zdobyły Julita Omilusik z Herosa Czarny Bór oraz Agata Łagoźna z Zagłębia Wałbrzych. Obie spotkały się w finale kategorii do 50 kilogramów. Zwyciężyła 1:0/3:0 zapaśniczka z Czarnego Boru. W kolejnym finale kategorii do 55 kilogramów także spotkały się dwie Polki, a co najciekawsze dwie siostry. Ilona Omilusik nie dała rady bardziej doświadczonej Renacie Omilusik zdobywając srebrny medal. Dzięki kolejnym krążkom ekipy Zagłębia Wałbrzych: Magdy Błaszczyszyn (złoto - 26 kg), Nikolii Rajcy (srebro - 37kg), Natalii Pupek (brąz - 43kg), Patrycji Siwek (brąz - 49kg) oraz zapaśniczki Herosa Czarny Bór Natalii Lubowskiej (brąz), drużyna z naszego regionu zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Brandenburg Cup.

Kolejne medale, tym razem z Mistrzostw Polski Seniorek rozegranych w Siedlcach, przywiozły zapaśniczki Herosa Czarny Bór. Małgorzata Zonenberg wywalczyła srebro w kategorii do 67 kilogramów, przegrywając w finale z Klaudią Pilipczuk z ZTA Zgierz. Brązowe medale zdobyły ponadto Julita i Renata Omilusik. Pierwsza w wadze do 48 kilogramów pokonała w walce o trzecie miejsce Patrycję Gajewczyk z AKS-u Białogard, a druga w kategorii do 55 kilogramów wygrała na punkty z Małgorzatą Krauze z AWF-u Warszawa.