Czytających: 5071

Wałbrzych, Szczawienko: Klasa A: Sensacyjne zwycięstwo Czarnych

Sobota, 31 października 2009, 20:25
Aktualizacja: 0:56
Radzący sobie bardzo słabo w rozgrywkach piłkarskiej klasy A gracze Czarnych Wałbrzych ograli lidera Sudety Dziećmorowice 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w pierwsze połowie Michał Korzeniowski.

Przed tym spotkaniem mało kto wierzył w zwycięstwo ekipy, która do tej pory zdobyła tylko 6 punktów. Faworytem były Sudety Dziećmorowice. Pod koniec pierwszej połowy po strzale jednego z zawodników tej ekipy futbolówka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką, ale po 45 minutach to gospodarze prowadzili 1:0. W 30 minucie po ładnej zespołowej akcji Michał Korzeniowski wyszedł sam na sam z Pawłem Tietzem. Za pierwszym razem golkiper gości dał sobie radę ze strzałem gracza Czarnych, ale przy dobitce był bez szans.

W drugiej części gry mogliśmy spodziewać się ataków ze strony gości. W 50 minucie z 11 metrów nie trafił w światło bramki Artur Osiecki i na tym przewaga Sudetów się zakończyła. Od tego momentu na boisku rządzili już tylko gospodarze. W 53 minucie Bartosz Kwiatek nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Pawłem Tietzem. Chwilę później podobną szansę miał Dawid Darmochwał, ale i tym razem golkiper Sudetów był lepszy. W ciągu kolejnych 20 minut wałbrzyszanie mieli jeszcze trzy okazje na zdobycie gola, ale do siatki nie trafili, ani razu.

Pomiędzy 78, a 82 minuta na chwilę przebudzili się zawodnicy z Dziećmorowic. Najpierw swoją szansę miał Sebastian Dudeńko, a chwilę później Michała Nodzaka mógł zaskoczyć Tomasz Krug. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i to Czarni zdobyli po raz trzeci w tym sezonie komplet punktów.

Czarni Wałbrzych - Sudety Dziećmorowice 1:0 (1:0)
Czarni: Nodzak, Derkacz, Świętanowski, Mudzin, Gwóźdź, Janiak, Cizio, Darmochwał, Kwiatek, Korzeniowski, Konsewicz oraz Kasprzyk i Kaczanowski
Sudety: Tietz, Kozioł, Kwiatkowski, Pacioch, Dudeńko S., Wawrzyniak, Dudeńko A., Wiliński, Otwinowski, Osiecki, Śmieszek oraz Krug i Rodzik