Czytających: 4277

Wałbrzych, Podgórze: Klasa A: Szczęśliwy remis Gwarka

Niedziela, 1 listopada 2009, 10:25
Aktualizacja: 10:44
Hamerski kontra Zjednoczeni – tak można podsumować drugie 45 minut spotkania XII kolejki piłkarskiej klasy A pomiędzy Gwarkiem Wałbrzych, a Zjednoczonymi Żarów. Żarowianie mogli wygrać ten mecz 5 bramkami, a tylko zremisowali 2:2. Jeden punkt dla zielono–czarnych uratował w 91 minucie Łukasz Piątek.

Na początku meczu więcej z gry mieli goście. Pierwsza bramka tego spotkania padła jednak dopiero w 17 minucie. Fatalny błąd popełnił Marcin Michnicki, futbolówkę przejął Łukasz Jernutowski, zagrał do Tomasz Rudnika, a ten bez problemu pokonał Grzegorza Hamerskiego. W 30 minucie było 1:1. Ładnie rozegraną na prawej stronie boiska akcję zielono-czarnych wykończył będący na 11 metrze Jarosław Waszak. Dwie minut później ten sam zawodnik mógł wyprowadzić wałbrzyszan na prowadzenie, ale nie trafił do pustej bramki z 5 metrów. W 35 minucie z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił pomocnik Gwarka Marcin Michnicki. Bramkę w ostatniej minucie pierwszej połowy zdobyli jednak goście. Dokładne dogranie z rzutu rożnego od Tomasz Rudnika wykorzystał Daniel Dąbrowski i do przerwy Zjednoczeni prowadzili 2:1.

W drugiej części meczu gracze z Żarowa mogli pokusić się o zdobycie 5 kolejnych bramek, ale nie wykorzystali, ani jednej stuprocentowej sytuacji. Hamerski bronił jak natchniony, a przy kilku strzałach miał po prostu dużo szczęścia. Sprawiedliwym wynikiem było by zwycięstwo gości, ale w sporcie sprawiedliwości nie ma. Podczas jednej z ostatnich akcji Łukasz Piątek strzałem z woleja zaskoczył Marcina Trawczyńskiego. Znajdujący się na 13 metrze napastnik Gwarka uderzył piłkę w długi róg bramki gości i zielono-czarni uratowali tym samym cenny 1 punkt.

Gwarek Wałbrzych - Zjednoczeni Żarów 2:2 (1:2)
0:1 Tomasz Rudnik (17)
1:1 Jarosław Waszak (30)
1:2 Daniel Dąbrowski (46)
2:2 Łukasz Piątek (91)
Gwarek Hamerski - Szczurek, Świder, Botwina, Pawełczyk, Bylicki, Piątek, Abid, Michnicki Marcin, Waszak, Sikorski oraz Sysiak, Kłodawski, Michnicki Maciej i Świeży
Zjednoczeni: Trawczyński - Drąg, Pietruszka, Koluśniewski, Chłopek, Okarma, Klimaszewski, Krawczyk, Ciupiński, Jernutowski, Rudnik oraz Hanc, Dąbrowski, Ingrosso, Gesing, Kudła i Byś