Czytających: 5157

Wałbrzych, Biały Kamień: III liga: Polonia/Sparta dobita przez Moszyka. Mamy mistrza jesieni!

Sobota, 7 listopada 2009, 19:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 listopada 2009, 9:14
Po trzymającym do ostatnich sekund w napięciu spotkaniu, piłkarski Górnik Wałbrzych pokonał trzecią drużynę tabeli Polonię/Spartę Świdnica 2:0. Drugiego gola biało–niebiescy strzelili dopiero w 92 minucie, a jego zdobywcą okazał się Adrian Moszyk.

Już w 3 minucie prowadzić mogli gospodarze. Precyzyjne uderzenie piłki głową przez Dominika Janika wybronił jednak Damian Wójcik, a przy dobitce Adriana Moszyka golkiper Polonii/Sparty nie musiał interweniować, gdyż wyręczyli go obrońcy. 8 minut później szybką kontrę przeprowadzili goście. Szarżujący na lewej stronie Dariusz Filipczak wrzucił futbolówkę w pole karne, a nabiegający Marcin Józefowicz minimalnie przestrzelił z kilku metrów. W 25 minucie w końcu doczekaliśmy się gola. Po wrzutce od Pawła Tobiasza, piłkę w siatce Polonii/Sparty ulokował Dominik Janik. Pomimo przewagi gości w końcowych minutach pierwszej częsci gry wynik nie uległ już zmianie.

Od początku drugiej połowy to podopieczni Jarosława Pedryca przejęli inicjatywę, ale nie potrafili oddać celnego strzału na bramkę Damiana Jaroszewskiego. Dopiero w 81 minucie goście stworzyli sobie 100-procentową sytuację. Kamil Śmiałowski zagrał piłkę na czyste pole do Jacka Fojny, ten uderzył z 14 metrów, ale jego strzał został zablokowany. W końcówce Polonia/Sparta postawiła wszystko na jedną kartę i to się zemściło w 92 minucie. Wprowadzony kilka chwil wcześniej Michał Starczukowski zagrał piłkę w pole karne, a zamieszanie w szesnastce wykorzystał Adrian Moszyk i to górnicy zdobyli komplet punktów i są mistrzem jesieni III ligi.

Górnik Wałbrzych - Polonia/Sparta Świdnica 2:0 (1:0)
1:0 Janik (25)
2:0 Moszyk (92)
Górnik: Jaroszewski - D. Michalak, Przerywacz, Wojtarowicz, Majka, Tobiasz (89 Smoczyk), Wepa, Morawski (84 Rytko), G. Michalak, Moszyk, Janik (92 Starczukowski)
Polonia/Sparta: Wójcik - Bielski, Galuś, Twardawa, Kotlarz, Fojna, Filipczak, Goździejewski (87 Marszałek), Józefowicz, Szczur (80 Śmiałowski), Urban