Czytających: 5010

Wałbrzych, OSiR: Nie wymodlili zwycięstwa. Kolejna fatalna porażka Górnika

Niedziela, 8 listopada 2009, 10:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 listopada 2009, 9:07
Tak słabo grającej wałbrzyskiej drużyny nie oglądaliśmy w naszym mieście od dobrych kilku lat. Koszykarski Górnik Wałbrzych w piątym meczu tego sezonu w I lidze, doznał piątej porażki z rzędu. Tym razem ekipa trenowana przez Grzegorza Chodkiewicza uległa we własnej hali MOSiR–owi Krosno 56:86.

Na początku spotkania Górnicy dotrzymywali jeszcze kroku przeciwnikom. Do ostatnich sekund pierwszej kwarty prowadzili nawet 1-2 punktami. Niestety celny rzut Przemysława Hajnisza (na 16:15 dla gości) odebrał naszej ekipie zapał do gry. W drugiej odsłonie, nie pokazujący wielkiej koszykówki gracze z Krosna, powoli zaczęli odskakiwać biało-niebieskim. W 13 minucie wygrywali 25:17, a 7 minut później prowadzili 36:29.

Po zmianie stron górnicy całkowicie oddali pole gry rywalom. Koszykarze z Krosna trafiali z każdej pozycji, natomiast nasi zawodnicy popełniali błąd za błędem. Trzecią kwartę podopieczni Grzegorza Chodkiewicza przegrali 11 punktami, ale to co stało się w czwartej odsłonie przeszło oczekiwania najwierniejszych kibiców. Także wysoka porażka 9:21 w tej partii, a w całym meczu przegrana 30 punktami (i to we własnej hali) pokazują, że przy tym składzie o utrzymanie w I lidze będzie bardzo trudno.

Górnik Wałbrzych - MOSiR Krosno 56:86 (15:16, 14:20, 18:29, 9:21)
Górnik: Matczak 15 (2x3), Sterenga 11 (1x3), Grzywa 10, Jakóbczyk 7 (1x3), Bierwagen 7, Ratajczak 2, Buczyniak 2 Stochmiałek 2, Pieloch 0
MOSiR: Pluta 20 (3x3), Hajnsz 18 (2x3), Ożóg 12, Michalski 9, Przewrocki 7, Mroczek-Truskowski 6, Oczkowski 6, Puścizna 6 (2x3), Musijowski 2, Bal 0