Czytających: 6312

Bystrzyca Górna: Klasa A: To już nie ten sam Gwarek. Zielono–czarni przegrywają w Bystrzycy

Niedziela, 8 listopada 2009, 19:02
Aktualizacja: 20:47
Na stojąco i bez woli walki – tak można podsumować przegrany przez Gwarka Wałbrzych wyjazdowy mecz XIII kolejki piłkarskiej klasy A z LKS–em Bystrzyca Górna. Gospodarze po 60 minutach prowadzili już 4:1 i było pewne, że zwycięstwa nie oddadzą do ostatniego gwizdka arbitra.

Początek spotkania należał do przyjezdnych. Wałbrzyszanie mieli przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Gospodarze pierwszą groźną sytuację stworzyli dopiero w 14 minucie meczu, ale od razu trafili do bramki bronionej przez Grzegorza Hamerskiego. Kilkadziesiąt metrów samotnie przebiegł Tomasz Łysoń i bez problemu umieścił piłkę w siatce obok interweniującego golkipera gości. 8 minut później było już 2:0. Tym razem Tomasz Łysoń znalazł się na lewej stronie boiska, minął jednego z obrońców Gwarka i uderzył futbolówkę po długim rogu. Grzegorz Hamerski ponownie był bez szans. Po stracie drugiego gola na chwilę przebudzili się zielono-czarni. W 37 minucie po dobrze wykonanym rzucie wolnym przez Marcina Michnickiego bramkę strzałem głową zdobył Adam Mucha.

Druga połowa rozpoczęła się od zdobycia bramki przez gospodarzy. Nie minęło 55 sekund od wznowienia gry, a Łukasz Somala znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Gwarka i zdobył gola na 3:1. Od tego momentu na boisku grali już tylko zawodnicy LKS-u. Ekipa z Bystrzycy mogła zdobyć kilka bramek, ale do siatki trafiła tylko raz. W 60 minucie po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Tomasz Łysoń i zielono-czarni przegrywali już 1:4. Trener Gwarka Grzegorz Janik nie miał innego wyboru i goście zagrali trójką napastników. W 78 minucie rozmiary porażki zmniejszył Marcin Michnicki. Ten plan więc w pewnym sensie się powiódł, ale na zdobycie chociaż jednego punktu, przy dobrze grającej ekipie z Bystrzycy Górnej, nie było już szans.

Wałbrzyszanie przed czterema kolejkami byli liderami klasy A. Niestety zielono-czarni zdobyli z 12 możliwych punktów tylko 2 i spadli na 5 pozycję. Podopieczni Grzegorza Janika tracą do obecnego lidera rozgrywek Skalnika Czarny Bór już 6 oczek.

LKS Bystrzyca Górna - Gwarek Wałbrzych 4:1 (2:1)
Gwarek: Hamerski - Szczurek, Botwina (Świeży 69), Sysiak (46 Pawełczyk), Kłodawski (65 Bylicki), Świder, Michnicki Marcin, Waszak, Mucha, Abid, Piątek