Wałbrzych, Podgórze: Klasa A: Upragnione zwycięstwo Podgórza

Wtorek, 10 listopada 2009, 9:00
Aktualizacja: 9:07
Autor: Sławomir Jaśkiewicz
W 13 kolejce piłkarskiej klasy „A” Podgórze Wałbrzych pokonało u siebie Karolinę Jaworzynę 3–1. Była to pierwsza wygrana wałbrzyszan od trzech spotkań. W tym czasie podopieczni trenera Kłosowskiego zaliczyli dwie porażki oraz jeden remis.

Początek spotkania był dość nudny i chaotyczny. Obie drużyny prześcigały się w niedokładnych podaniach oraz w niecelnych strzałach. Serię tych niepowodzeń jako pierwsi przerwali przyjezdni, a konkretnie Borowy, który w 17 minucie trafił w poprzeczkę. Trzy minuty później pierwszy celny strzał oddali miejscowi. W 32 minucie przed szansą zdobycia bramki stanął Pytlewski, ale jego strzał kapitalnie obronił Leletko. Chwilę później po podaniu Łysakowskiego, dogodną okazje strzelecką zmarnował Borowiak. Tuż przed końcem pierwszej połowy, po kontrze przyjezdnych, sfaulowany w polu karnym został Borowy. Sędzia bez wahania wskazał na „wapno”, a rzut karny pewnie wykorzystał Ptak.

Druga odsłona meczu należała już do gospodarzy. Miejscowi w niczym nie przypominali zespołu z pierwszej połowy. Podopieczni trenera Kłosowskiego w końcu zaczęli grać dobrze, dokładnie i co najważniejsze – skutecznie. W 54 minucie po błędzie obrony gości, szansę na zdobycie bramki miał Michalak, ale jego strzał w ostatnim momencie wybronił Leletko. 180 sekund później był już remis. Po podaniu Borowiaka, bramkę zdobył Łysakowski. W 68 minucie było już 2-1 dla Podgórza. Kapitalną indywidualną akcję Borowiaka wykorzystał Pytlewski. Kilka minut później dogodną okazję nie wykorzystali goście i to za sprawą Bródki, który w ostatniej chwili wybił piłkę na aut. I to co nie udało się przyjezdnym w 77 minucie udało się gospodarzom. Po pięknej zespołowej akcji i kapitalnym zagraniu Sajdaka, bramkę zdobył Łysakowski. Ten sam zawodnik w końcówce spotkania mógł zanotować hattricka, ale tuż przed oddaniem strzału, został powstrzymany przez defensora gości.

Podgórze Wałbrzych – Karolina Jaworzyna Śląska 3-1 (0-1)
0-1 Ptak (44) – rzut karny
1-1 Łysakowski (57)
2-1 Pytlewski (68)
3-1 Łysakowski (77)
PODGÓRZE: Wtulich – Łuszczyk (46 S.Jaśkiewicz), Hertmanowicz, Bródka, Sobolewski – Sajdak, Kłosowski, Borowiak, Paduch (46 Michalak) – Pytlewski, Łysakowski
Trener: Daniel Kłosowski
KAROLINA: Leletko – Zgórecki, K. Krzeszowski, P. Myśliński, Majewski - Krawczyk Sienkiewicz, Borowy, Jarząb - Ptak, Ratajczyk