Czytających: 3293

Zagórze Śląskie: Klasa A: Grodno goni Czarnych

Wtorek, 10 listopada 2009, 19:44
Aktualizacja: 19:55
Grodno Zagórze Śląskie w meczu o życie pokonało Victorię II Świebodzice 6:0. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis i dopiero dobra gra gospodarzy w drugiej części gry zaowocowała gradem bramek.

Grodno nie ma wyboru. Jeżeli chce utrzymać się w klasie A musi zacząć wygrywać mecze. Do tej pory udało się to jedynie z Gwarkiem Wałbrzych na początku sezonu. Tym razem w meczu przedostatniej drużyny tabeli z ostatnią innego wyniku być nie mogło. Do przerwy pachniało sensacją, ale tuż po wznowieniu gry przez arbitra do siatki gości trafił Piotr Kałoń. W 57 minucie tym razem Grzegorz Krzysik zaskoczył golkipera przyjezdnych. Na tym festiwal strzelecki się nie skończył. 3 minuty później ponownie gola zdobył Piotr Kałoń. Podłamani takim obrotem sprawy zawodnicy Victorii popełniali coraz więcej błędów w obronie i tak Piotr Kałoń w 67 minucie strzelił swoją trzecia bramkę w tym spotkaniu. W 76 minucie strzałem z woleja popisał się Dawid Aftyka i golkiper Victorii wyciągał piłkę z siatki po raz piąty. Całą zabawę zakończył w 86 minucie ponownie Piotr Kałoń potężnie uderzając futbolówkę obok bezradnego bramkarza gości.

Grodno Zagórze Śląskie - Victoria II Świebodzice 6:0 (0:0)
Grodno: Kudaj - Grzebny, Szlawski, Inglot, Michalak, Fedycki (54 Olejko), G.Krzysik, Werstler, Aftyka, D.Krzysik, Kałoń
Victoria: Kącki - Paternoga, Lehner, Mosór, Gzara, Waligórski, Stoma M, Chołuj, Rochatka, Wojdat, Broszczak oraz Oleksyn, Olszówka i Bałut