Zalogowanych: 7

Wałbrzych, Szczawienko: LO: Juventur wskakuje na trzecie miejsce

Piątek, 13 listopada 2009, 14:28
Aktualizacja: 14:34
Juventur Wałbrzych wygrał kolejny mecz tego sezonu. Tym razem na boisku Czarnych ekipa z Podzamcza rozprawiła się z Piławianką Piława zwyciężając 4:1.

W pierwszej części meczu to przyjezdni mieli minimalną przewagę, jednak nic z niej nie wynikało. Pierwszą groźną sytuację Juventur stworzył dopiero w 41 minucie. Edward Chałupka uderzył futbolówkę z woleja, ale niestety w bramkę nie trafił. Dwie minuty później było już jednak 1:0. Andrzej Marcinkowski wyszedł sam na sam z Szeligą i nie dał szans bramkarzowi gości. Kiedy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa, Tomasz Resel oddał strzał na bramkę Piławianki, Szelidze udało się wybić piłkę, ale ta trafiła wprost na nogę Chałupki, który bez problemu umieścił ją w siatce.

Druga połowa to narastająca przewaga gospodarzy. W 56 minucie w polu karnym gości faulowany był Edward Chałupka. Niestety uderzenie z 11 metrów Błażeja Gromniaka bez problemów wyłapał Maciej Szeliga. Kolejne bramki dla wałbrzyszan jednak padły, kolejno w 60 oraz 80 minucie meczu. Honorowe trafienie Piławianka zdobyła w 88 minucie. Robert Gałka wykorzystał rzut karny i ustalił wynik spotkania na 4:1 dla Juventuru.

Po tym spotkaniu Juve, kosztem Włókniarza Kudowa Zdrój, który przegrała 0:3 ze Spartą Ziębice, awansowało na trzecie miejsce w tabeli. Prowadzi wciąż Bielawianka Bielawa przed Górnikiem Gorce. W niedzielę ostatnia seria gier w rundzie jesiennej.

Juventur Wałbrzych - Piławianka Piława Górna 4:1 (2:0)
Juventur: Jasiński, Zapała, Fromniak, Bachmatiuk, Resel, Stawiński, Szkudlarek, Cupiał, Dydrych, chałupka, Marcinkowski oraz Błaszyk, Chodacki, Hudzik, Jochym i Śliwa
Piławianka: Szeliga, Soboniak, Słabosz, Żurak, Smęt, Gałka, Juraszek, Sienicki, Dłubacz, Gniadek, Kujtkowski oraz Kobyra, Gryzło, Markiel i Zawierucha