Czytających: 4109

Wałbrzych, OSiR: SZS: Znamy finalistów siatkarskiej gimnazjady

Piątek, 11 grudnia 2009, 20:52
Aktualizacja: 21:56
Poznaliśmy finalistów siatkarskiej gimnazjady chłopców i dziewcząt. 15 grudnia w wielkim finale zmierzą się gimnazja nr 1, 3, 5, 6, 7 oraz 9.

Gimnazjada chłopców:
W eliminacjach zespoły podzielone były na trzy grupy. W pierwszej spotkały się PG 1, PG 6, PG 13 oraz PG 5. Najlepsi okazali się młodzi siatkarze "Jedynki", którzy w decydującym meczu o pierwszym miejscu w rozgrywkach, po tie breaku pokonali Publiczne Gimnazjum nr 6. Do drugiego koszyka wylosowane zostały PG 7, PG 11 oraz PG ze Szczawna Zdroju. W tej grupie bezkonkurencyjni byli gracze "Siódemki", którzy oba mecze wygrali 2:0 i pewnie awansowali do finałów. W grupie C rywalizowały między sobą gimnazja nr 3, 4 i 9. Drużyną, która zdobyła najwięcej punktów i awansowała dalej było PG 3.

GIM 7 – GIM 11 2:0 (15:10, 16:14)
GIM 11 – GIM Szczawno Zdrój 2:0 (15:6, 15:10)
GIM 7 – GIM Szczawno Zdrój 2:0 (15:8, 15:5)

Gimnazjada dziewcząt
W grupie A spotkały się ekipy PG 9, PG 7 oraz PG ze Szczawna Zdroju. Bez straty seta tę fazę przeszły podopieczne Dariusza Ratajczaka z Publicznego Gimnazjum nr 9. W grupie B na parkiecie rywalizowało PG 5, PG 3 i PG 12. W końcowej klasyfikacji najlepsze okazały się młode siatkarki Publicznego Gimnazjum nr 5, które najpierw zwyciężyły "Dwunastkę" 2:0, a kilkadziesiąt minut później pokonały "Trójkę" 2:1. Grupę C wygrały zawodniczki PG 1. W decydującym o pierwszym miejscu meczu drużyna ze Śródmieścia bez problemów ograła Publiczne Gimnazjum nr 11 i awansowała do finałów.

Grupa A
PG 9 - PG Szczawno Zdrój 2:0 (15:2, 15:5)
PG 9 - PG 7 2:0 (15:5, 15:5)
PG 7 - PG Szczawno Zdrój 2:0 (15:5, 15:11)

PG 6 - 2 / 2:4

Mecze finałowe dziewcząt rozpoczną się w najbliższy wtorek o godzinie 9. Chłopcy o medale w hali przy ul. Wysockiego walczyć będą 2 godziny później.