Czytających: 4981

Łódź: I liga: Górnik znokautowany przez ŁKS Łódź

Sobota, 12 grudnia 2009, 20:16
Aktualizacja: Niedziela, 13 grudnia 2009, 10:55
Skuteczność Sterengi i tym razem nie wystarczyła. Górnik Wałbrzych przegrał kolejny mecz wyjazdowy. Biało–niebiescy ulegli na wyjeździe ŁKS–owi Łódź 71:92.

Górnicy spotkanie rozpoczęli bardzo słabo. Po kilku minutach przegrywali 7 punktami. Ostatecznie po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 22:11 dla ŁKS-u.

W drugiej odsłonie nasi zawodnicy w końcu wzięli się do roboty i w międzyczasie odrobili trzy oczka do swoich przeciwników. Na więcej tego dnia podopiecznych Arkadiusza Chlebdy niestety nie było już stać.

Po zmianie stron łodzianie odskoczyli górnikom na 15 punktów. Po niecielnych rzutach za trzy Sterengi i Matczaka oraz serii celnych rzutów Dłuskiego, gospodarze na koniec trzeciej kwarty wygrywali już 19 oczkami, 66:47.

Zaraz na początku czwartej kwarty, po zdobyciu trzech punktów przez Krajewskiego, podopieczni Radosława Czerniaka po raz kolejny powiększyli przewagę, tym razem do 23 punktów. Po kolejnym rzucie Walla było już 75:50. Na dodatek w 35 minucie Filip Kenig dorzucił kolejną trójkę i pogrom Górnika był coraz bliższy. Ostatecznie po celnych trafieniach Ratajczaka i Sterengi wałbrzyszanie zmniejszyli straty do 21 punktów, przegrywając 71:92.

ŁKS Łódź - Górnik Wałbrzych 92:71 (22:11, 16:19, 28:17, 26:24)
ŁKS: : Dłuski 16, Wall 14 (1x3), Trepka 10 (2x3), Kromer 11, Kalinowski 9 (1x3), Szczepaniak 8, Kenig 7 (1x3), Morawiec 6 (2x3), Krajewski 5 (1x3), Grabowski 4, Bartoszewicz 2, Tonkiel 0
Górnik: Sterenga 30 (1x3), Matczak 14 (1x3), Jakóbczyk 11, Józefowicz 8 (2x3), Grzywa 5, Ratajczak 3 (1x3), Pieloch 0, Bierwagen 0