Czytających: 5279

Wałbrzych, OSiR: III liga: Dark Dog ponownie wygrywa!

Niedziela, 13 grudnia 2009, 18:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 grudnia 2009, 15:28
Czwarte zwycięstwo z rzędu i drugie we własnej hali odnieśli dzisiaj koszykarze III–ligowego Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. Dark Dog tym razem ograł ósmy w tabeli Gimbasket Wrocław 84:68.

Podopieczni Ewy Smaglińskiej i Mieczysława Młynarskiego od początku meczu mocno przycisnęli swoich przeciwników. Wałbrzyszanie po 5 minutach prowadzili 7 punktami i głównie dzięki fenomenalnej postawie Macieja Łabiaka utrzymali tę przewagę do końca pierwszej odsłony.

W drugiej partii Dark Dog wygrywał jeszcze wyżej. W 16 minucie było 40:31 dla gospodarzy i wtedy w ataku, jak i obronie nasi zawodnicy popełnili kilka prostych błędów z rzędu, dzięki czemu przed zmianą stron wrocławianie zmniejszyli stratę do 4 oczek.

W 22 minucie po celnym rzucie Pawła Kalińskiego beniaminek ponownie zaczął odskakiwać swoim przeciwnikom. Po trafieniach Myślaka, Adranowicza i Łabiaka wałbrzyszanie wygrywali w 26 minucie 15 punktami. To nie był jednak koniec powiększania przewagi. Adranowicz trafił za dwa po raz kolejny, a w następnej akcji dwa oczka dorzucił Myślak i zrobiło się 65:48. Ostatecznie jednak trzecią partię podopieczni Ewy Smaglińskiej wygrali tylko 69:58.

W czwartej kwarcie ponownie za grę wziął się Maciej Łabiak. Gdyby nie punkty z początku tej części gry Sujki, kapitan Górnika Nowe Miasto zdobyłby 14 oczek z rzędu. W 25 minucie gospodarze wygrywali już 81:61 i o zwycięstwie Gimbasket mógł pomarzyć. Ostatecznie po celnym rzucie wolnym Bujnowskiego, Dark Dog pokonał wrocławian 84:68.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Gimbasket Wrocław 84:68 (26:18, 19:23, 24:17, 15:10)
Górnik NM: Łabiak 34 (3x3), Adranowicz 17, Myślak 9 (1x3), Sujka 8, Kaliński 6, Kołodziej 4, Borzemski 3, Kozłowski 2, Bujnowski 1, Dworak 0