Czytających: 5294

Kłodzko: Turniej Mikołajkowy dla kadetów Górnika

Piątek, 18 grudnia 2009, 10:14
Aktualizacja: 14:07
Młodzi koszykarze Górnika Wałbrzych wygrali rozegrany w Kłodzku Turniej Mikołajkowy. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy najpierw ograli miejscową Nysę, a w drugiej potyczce zwyciężyli Smyka Prudnik.

Wśród czterech zespołów walczących o zwycięstwo w turnieju znalazły się Nysa Kłodzko, Smyk Prudnik, Górnik Wałbrzych oraz Śląsk Wrocław. W półfinale wałbrzyszanie trafili na gospodarzy turnieju i jak się okazało od początku do końca meczu prowadzili. Po pierwszej kwarcie 7 oczkami, po kolejnych 10 minutach 20 punktami, a w dalszej części meczu, kiedy na parkiet weszli rezerwowi biało-niebiescy kontrolowali wynik, ostatecznie wygrywając 93:75.

W drugiej parze Śląsk Wrocław spotkał się ze Smykiem Prudnik. Młodzi wrocławianie ulegli Smykowi 72:95 i zagrali dopiero o trzecie miejsce. Prudniczanom natomiast przyszło zagrać w finale z biało-niebieskimi.

Początek pojedynku należał do graczy z Prudnika, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 23:16. Wałbrzyszanie mozolnie zaczęli odrabiać straty dopiero w drugiej odsłonie. Wyjść na prowadzenie podopiecznym Arkadiusza Chlebdy udało się jednak dopiero w ostatniej partii. Wygrana w niej 28:13 pozwoliła górnikom zwyciężyć spotkanie 89:76, a przy okazji cały turniej.

Dodać należy, że bardzo dobrą formą w turnieju zabłysnął Hubert Murzacz, który w dwóch pojedynkach zdobył łącznie 75 punktów.