Czytających: 5584

Gliwice / Bytom / Sopot: Bardzo dobre starty tenisistów MKS–u Szczawno Zdrój

Piątek, 22 stycznia 2010, 10:25
Aktualizacja: 18:42
Z brązowym medalem z Mistrzostw Polski Młodzików przyjechała ekipa tenisistów MKS–u Szczawno Zdrój. Na podium w deblu udało się stanąć parze Duś / Kozica.

Podczas halowych Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się w Gliwicach, Szczawno Zdrój reprezentowali Janusz Kuriata i Karol Duś. Obaj awansowali do ćwierćfinałów. Kuriata przegrał w tej fazie turnieju z Oskarem Michałkiem, a Duś z Kamilem Majchrzykiem. Rewelacyjnie natomiast ten drugi wypadł w deblu. W parze z Kozicą zdobył brązowy medal. Para Kuriata / Hurkacz dotarła natomiast do ćwierćfinału.

Nasza ekipa bardzo dobrze zaprezentowała się także podczas finałów Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski. W Bytomiu drużyna w składzie Karol Duś, Janusz Kuriata i Gabriel Nowakowski otarła się o podium. Po pierwszym zwycięskim pojedynku z gospodarzami Górnikiem Bytom 2-1, zespół z uzdrowiska awansowałado czwórki najlepszych ekip w kraju. W walce o finał MKS musiał jednak uznać wyższość późniejszych Mistrzów Polski - Warszawianki Warszawa. W meczu o brązowy medal szczawieńscy młodzicy zmierzyli się z drużyną z Nowego Sącza. Po zaciętych pojedynkach singlowych o wyniku decydował debel, w którym 6/4 3/6 10/7 zwyciężyli rywale. Czwarte miejsce potwierdza jednak przynależność do ścisłej czołówki krajowej

Niestety, nie udał się występ skrzatkom MKS-u, które rywalizowały w Sopocie. Aleksandra Rojek, Joanna Sypek i Karolina Kamińska już w pierwszym meczu zostały pokonane przez drużynę Arki Gdynia. Ostatecznie szczawieński zespół zajął 6 miejsce w turnieju finałowym.