Czytających: 5232

Wałbrzych / pl. Teatralny: SZS: Zawodnicy PSP 12 najlepsi w siatkę

Środa, 27 stycznia 2010, 9:35
Aktualizacja: Czwartek, 4 lutego 2010, 21:15
Męska, jak i żeńska drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 wygrały rozegrany we wtorek turniej trójek siatkarskich. Obie ekipy w finale pokonały PSP 15.

Podczas półfinałów dziewcząt drużyna trenowana przez Dorotę Armańską nie dała najmniejszych PSP 30. „Dwunastka” wygrała 2:0, w setach 15:5 i 15:9. W drugiej parze spotkały się PSP 15 z PSP 37. O złoty medal przyszło powalczyć młodej ekipie z „piętnastki”, która w ½ finału wygrała po zaciętym tie breaku 2:1. W pojedynku o pierwsze miejsce PSP 12 rozgromiło PSP 15 2:0, w partiach 15:6, 15:0. Trzecie miejsce wywalczyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37.

Podczas finałów chłopców doszło do niemiłej niespodzianki. PSP 21 nie przystąpiła do turnieju i o medalach zadecydowały tylko dwa pojedynki. W półfinale PSP 12 wygrała z PSP 26 2:0, a w finale podopieczni Doroty Armańskiej nie dali najmniejszych szans PSP 15. Brąz wywalczyli młodzi siatkarze PSP 26.