Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Niedziela, 24 czerwca 2018 Godz.: 09:09:13 Imieniny: Jana, Danuty Czytających: 2595 Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

Ireneusz Zyska odnosi się do wypowiedzi posła Pawła Grabowskiego z Kukiz/15

Wtorek, 3 października 2017, 17:54, ostatnia aktualizacja: 2017-10-08 09:36
red
Miej świadomość
 
Najnowsze ogłoszenia
Wózek dla niepełnosprawnego
Łóżko przeciwodleżynowe
Wynajmę 39 m
Pilnie poszukiwany dekarz
Nokia 5 dual SIM
Narożnik z funkcją spania
Owczarek malinoz belgijski
Kupię junkersy (piecyki gazowe)
2 butle (gąsiory) na wino
Mieszkanie 2 pokojowe z aneksem kuch.
Wazony, dzbanki, fajanse
Meble dębowe z witryną
Kociczkę oddam
Rower specjalized hard rock
Książki
Zatrudnię murarza
Komplet do chrztu
Sukienka
Biurko + krzesło
Oddam świnkę morską

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. użyczone

Oto oświadczenie, jakie otrzymaliśmy od posła Ireneusza Zyski.

"W związku z wypowiedziami, skierowanymi pod moim adresem przez posła Kukiz’15 Pawła Grabowskiego podczas spotkania w Wałbrzychu w dniu 30 września 2017 r., informuję, iż stwierdzenia te miały charakter pomówień, a ich jedynym celem było osiągnięcie doraźnych korzyści politycznych.

R E K L A M A

Nieprawdą jest, że opuściłem ruch Kukiz’15, by przejść do partii politycznej. Po odejściu z ugrupowania Pawła Kukiza nie wstąpiłem do żadnej partii, ale wspólnie z posłami Kornelem Morawieckim i Małgorzatą Zwiercan założyłem koło poselskie Wolni i Solidarni.
Koło zachowało neutralność polityczną i nie stało się częścią innego ugrupowania. Powołanie koła poselskiego nastąpiło w dniu 18 maja 2016 r., zaś partia polityczna, o której mówił poseł Grabowski, została utworzona dopiero siedem miesięcy później. Moje rozstanie z klubem poselskim Kukiz'15 było następstwem głosowania w Sejmie w dniu 14 kwietnia 2016 r., podczas którego Paweł Kukiz zażądał ode mnie wyjęcia karty do głosowania, co było dla mnie równoznaczne z nawiązaniem do „liberum veto” i praktyką zrywania sejmów z czasów Pierwszej Rzeczpospolitej.

Ponadto, dziwią wypowiedzi Pawła Grabowskiego odnoszące się do moich planów, których poseł nie znał. Insynuowanie, że kandydowałem do Sejmu ze z góry powziętym zamiarem wystąpienia z klubu Kukiz'15 po wyborach jest kłamstwem i niedorzecznością, zwłaszcza, że wynik wyborów nie mógł być wcześniej znany. Dalej, twierdzenie, że jakoby „trochę byłem w Ruchu Kukiza, a trochę myślałem, żeby iść do Wolnych i Solidarnych” jest kompletnie absurdalne, ponieważ ani nigdy nie miałem takiego dylematu, ani tym bardziej nigdy w żadnych wypowiedziach go nie wyrażałem. Poseł Grabowski oceniając moją postawę oparł się wyłącznie na przypuszczeniach, do których nie miał prawa, gdyż powinien opierać na faktach. Poseł Grabowski posłużył się oszczerstwem i manipulacją dla osiągnięcia korzyści politycznych w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Tego rodzaju działania nie mają nic wspólnego z uczciwą rywalizacją polityczną i pozostają w sprzeczności z ideałami, na jakie powołują się liderzy Kukiz’15. Oni to bowiem szli do wyborów z hasłami przywrócenia państwa obywatelom i stawiania na pierwszym
miejscu służby na rzecz wyborców. Z całą mocą pragnę podkreślić, że moje rozstanie z Kukiz’15, w żadnym przypadku nie było związane ze zdradą moich wyborców. Codzienną, konsekwentną pracą na rzecz okręgu wałbrzyskiego staram się udowadniać, że służba dla jego mieszkańców pozostaje dla mnie zawsze największą wartością i wielkim zobowiązaniem. Natomiast, przynależność do tej, czy innej partii politycznej uważam za kwestię drugorzędną.

Wypowiedzi posła Pawła Grabowskiego dotyczące mojej osoby mają charakter pomówień, w związku z czym w sytuacji dalszego ich rozpowszechniania będę zmuszony podjąć stosowne kroki prawne".

Ireneusz Zyska
Poseł na Sejm RP
Dodatki: Zapisz | Drukuj | Wyślij | Zapamiętaj
Następna wiadomość Wieści czysto polityczne 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  03-10-2017 18:14 | ~roś | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
Ułaa. Kukiz, Morawiecki i co dalej. A tak na marginesie- klęska Polski.

  03-10-2017 18:51 | ~mim | *.adsl.inetia.pl (178.37.*.*)
Fajny gość z Pana P. pośle razem z P.Dworczykiem byłby mocny duet w pomocy dla naszego umęczonego regionu.wybaczcie o P.Zalewskiej nie wspomnę bo i po co.

  03-10-2017 20:59 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
Powinniście z Kornelem zgłosić (jak najszybciej) akces do PiSu gdyż dalsza zabawa w "symetryzm" naprawdę nie ma sensu.

  03-10-2017 21:24 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
Do. J. JPilchowskiego. Na naszych oczach powstaje kolejna "Partia kanapowa" odcinająca kupony dla swoich wydumanych ambicji, mniejszych lub większych interesów. Jeszcze nie słyszałem o wcześniejszym złożeniu mandatu przez "wstrząśniętego" posła formułą dyktatu przy głosowaniu. Propozycja przejścia do kolejnej "wodzowskiej" partii PiS udręczy już i tak "skołatane serce" posła. Wydaje się najbardziej słuszna likwidacja Senatu i pomniejszenie liczby posłów do np. 100, odpowiadających jedynie przed wyborcami, którzy go wynieśli na ten urząd a nie kolejnym guru czy kacykiem partyjnym. Ufam, że tak się stanie.

  03-10-2017 22:55 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
~Janosik: W Polsce istnieje podział na dwa polityczne obozy. Jeden to PiS i część ruchu Kukiz'15, drugi to koalicja PO/SLD/.N/PSL oraz druga część ruchu Kukiz'15. Trzeba się zdecydować. Można oczywiście "pajacować" tak jak robi to od lat partia Korwina-Mikke ale nic z tego nie wynika i wynikać nie będzie. P.S. A takie sprawy jak np., sens istnienia Senatu lub liczba posłów to są tematy zastępcze.

  04-10-2017 09:18 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
do J.J. Pilchowski. Według mnie likwidacja Senatu nie jest chorym wymysłem obliczonym na populizm i jako temat zastępczy. Przypominam, że likwidacja Senatu była stawiana w Referendum w 1946 r. jako pierwsze pytanie: " Czy jesteś za zniesieniem Senatu?" . Od tamtego okresu przestał istnieć (Polska z tego tytułu się nie zawaliła) do czasów Solidarności. W kolejnych latach 2005 i 2007 r. sama PO też występowała z tym postulatem Likwidacja Senatu była i jest stawiana jako pryncypialna dla każdego ugrupowania za wyjątkiem partii rządzących po to, żeby zachować dobrze płatne posady . Utrzymanie Senatu to 'ca 120 mln zł. przy nikłych efektach merytorycznych - głównie poprawki redakcyjne Sejmu. Przyjdzie czas, że darmozjady i nic nie robiący odejdą.

  04-10-2017 09:31 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
do J,.J. Pilchowski . Proszę zauważyć, że w każdy szanujący się obywatel ma już dosyć kolejnego "przewalania" stanowisk partii i partyjek, które niewiele wnoszą dla poprawy sytuacji kraju. Wychodzą problemy nie rozwiązane przez dziesięciolecia. Powstają znaczące siły opozycyjne i sceptyczne wobec głównego nurtu . Monopol dwóch partii chwieje się . Przykładem jest w Niemczech Alternative für Deutschland - AfD (wobec CDU, SPD) lub w USA Tea Party wobec Demokratów i Republikanów. U nas czarnym koniem jest Kukiz ;15 , - której roli bym nie umniejszał - wobec PO i PiS . Jest to zatem nieodwracalny kierunek na świecie na najbliższe lata

  04-10-2017 10:13 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
~Janosik: A ja myślę, że ruch Kukiz'15 jest raczej czarnym osiołkiem.

  04-10-2017 10:29 | ~Piskorz | *.adsl.inetia.pl (77.254.*.*)
J. J. P. Jest jeszcze trzeci obóz, najpotężniejszy. Obóz zdolny zmieść wszystkie pozostałe. To obóz niezaangażowanych, spokojnych i cierpliwych. Ale jak uczy historia, wszystko jest do czasu, a w dobie powszechnego internetu wszystko jest możliwe, szczególnie szybkie się zorganizowanie.

  04-10-2017 11:55 | ~ks Sowa |  (221.133.*.*)
likwidacja Senatu, zmniejszenie listy poslow, okregi jednomandatowe, to wszystko niespelnione obietnice PO. Jak ktos chce likwidowac senat, skor ni ema szans na zmiane Konstytucji? DO czasu az PIS bedzie mial wiekszosc Konstytucyjna sami, albo razem z rozsadna czescia Kukiz.

  04-10-2017 11:59 | ~ks Sowa |  (221.133.*.*)
JJP... Kukiz to jedyna merytoryczna opozycja. Jedyna, nie totalniacka... Prosze nie odbierac prawa do odmiennosci pogladow. Jezeli prezentuja je merytorycznie to dlaczego nie... Piskorz... ty niezaangazowanego udajesz? Romanowy klakier niezaangazowanego? Twoje poglady sa znane. Wiec bez sciem. Kijowski i KOD tez byl niezaangazowany niby... ale tylko na poczatku takiego udawal. Szybko udalo im sie zebrac i pogonic wszystkich? Mimo wsparcia milionami z zagranicy... A ty jak chcesz to zrobic?? Mowisz latwo? SPrawdzam.

  04-10-2017 16:34 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
~Piskorz: Faktycznie. Ten największy obóz (spokojnych i cierpliwych) wyraźnie się w roku 2015 zdenerwował i wysłał aferałów na ośla ławkę. No i teraz spokojnie i cierpliwie czeka na aresztowanie takich "europejczyków" jak HGW, Adamowicz, itd. Osobiście uważam, że PiS jest w sprawie rozliczenia złodziei zbyt spokojny i cierpliwy ale mam nadzieję, że już niedługo się wycie aferałów będzie jeszcze głośniejsze. P.S. O wynik następnych wyborów jestem spokojny gdyż PiS wprowadzając w życie zasadę "Wystarczy nie kraść" dodał do budżetu grube miliardy mamy więc na pomaganie ludziom i rozwijanie gospodarki.

  04-10-2017 16:37 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
~ks Sowa: Niestety, widać wyraźnie, że część kukizowców zaczyna "kombinować jak koń pod górę". - I sam Kukiz jest tego najlepszym przykładem.

  04-10-2017 17:44 | ~ks Sowa |  (221.133.*.*)
kombinowanie to tez prawo opozycji, ale to nie jest oszolomstwo i totalniactwo. Maszswiadomosc ze nie wszyscy beda sie z PISem zawsze zgadzac, nawet w smym PISie, to tez mozna zaobserwowac. Nie upowaznia to kategorycznych ocen. ANie uwazasz, ze byloby to piekne haslo na kampanie wyborcza PISu? "Wystarczy nie krasc" i chwalic sie wynikami gospodarczymi, spelniony obietnicami, do tego pare kolejnych obietnic, pare tasm prawdy... Dla mnie liczy sie Walbrzych, obiecac stadion na nowym miescie, odbudowe sportu druzynowego, wspomniec o Mobruku... wszystko w waszych rekach. Tylko te twarze PISowskie Walbrzyskie, im tez przydoloby sie odswiezenie z calym szacunkiem. Przez 20 lat udowodnili brak skutecznosci i niezdolnosc do wygrywania wyborow.

  04-10-2017 22:08 | ~Piskorz | *.adsl.inetia.pl (77.254.*.*)
ks Sowa. Nie tych miałem na myśli. Roszczeniowe dno intelektualne nie jest zdolne do racjonalnego postrzegania, a co dopiero do jakiegokolwiek działania. J. J. P. to zrozumiał, Ty nie.

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Kandydat na prezydenta Wałbrzycha z wizytą u premiera Kandydat na prezydenta Wałbrzycha z wizytą u premiera  (66)

Wałbrzych Środa, 09:34
20 czerwca 2018

Ireneusz Zyska, który jest od kilku tygodni oficjalnym kandydatem prawicy na stanowisko prezydenta...
Ireneusz Zyska będzie walczył o fotel prezydenta Wałbrzycha [FOTO] Ireneusz Zyska będzie walczył o fotel prezydenta Wałbrzycha   (58)

Wałbrzych Środa, 15:34
30 maja 2018

Dzisiaj w siedzibie WSSE "INVEST–PARK" w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa, podczas której...
Za pół roku wybory samorządowe. Kto wystartuje na fotel prezydenta Wałbrzycha? Za pół roku wybory samorządowe. Kto wystartuje na fotel prezydenta Wałbrzycha?  (58)

Wałbrzych Wtorek, 09:04
15 maja 2018

Coraz częściej w rozmowach wałbrzyszan przewija się temat zbliżających się szybkimi krokami...
Wolność Wałbrzych wysłała PIT–y w kosmos Wolność Wałbrzych wysłała PIT–y w kosmos  (6)

Wałbrzych Środa, 13:56
2 maja 2018

Minął ostateczny termin wypełniania PIT–ów.
Unia Pracy chce w szczególny sposób uczcić święto ludzi pracy Unia Pracy chce w szczególny sposób uczcić święto ludzi pracy  (3)

Wałbrzych Środa, 17:29
18 kwietnia 2018

Przypomnijmy, że w dniach 30 kwietnia–3 maja w kompleksie zamkowym Zamku Książ odbędzie się Festiwal...
Inicjatywa Polska kontynuuje prace związane z pomnikiem Niepodległości [FOTO] Inicjatywa Polska kontynuuje prace związane z pomnikiem Niepodległości   (30)

Wałbrzych Poniedziałek, 10:43
9 kwietnia 2018

Kilka tygodni temu członkowie Inicjatywy Polska Wałbrzych stanęli w obronie Pomnika Niepodległości na...
PiS traci w sondażu PiS traci w sondażu  (35)

Kraj Czwartek, 14:54
29 marca 2018

Ostatnie wyniki sondażów pokazują, że przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad innymi partiami topnieje.
Lista hańby – konferencja PO [FOTO] Lista hańby – konferencja PO   (59)

Wałbrzych Niedziela, 13:13
18 marca 2018

Platforma Obywatelska kolejny raz zdecydowała się głośno sprzeciwić polityce Prawa i Sprawiedliwości.
Wolność – nie zakazy! Przywrócimy zakupy w niedziele! Wolność – nie zakazy! Przywrócimy zakupy w niedziele!  (73)

Wałbrzych Niedziela, 10:54
11 marca 2018

Pod takimi hasłami w całej Polsce odbyły się sobotnie konferencje prasowe parlamentarzystów Platformy...
Obcięli wynagrodzenie burmistrzowi Obcięli wynagrodzenie burmistrzowi  (6)

REGION, Mieroszów Czwartek, 15:56
1 marca 2018

Jak podaje portal Twój Mieroszów, burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński będzie zarabiał miesięcznie o...
Konwencja samorządowa Inicjatywy Polska [FOTO] Konwencja samorządowa Inicjatywy Polska   (50)

Wałbrzych Sobota, 21:42
17 lutego 2018

Wczoraj w sali należącej do Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu odbyła się otwarta...
Spotkanie otwarte Partii Razem [FOTO] Spotkanie otwarte Partii Razem   (28)

Wałbrzych Środa, 21:08
7 lutego 2018

Wczoraj odbyło się spotkanie otwarte sympatyków Partii Razem. Gościem specjalnym podczas spotkania był...
Zobacz więcej artykułów
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

We wtorek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo