Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Sobota, 23 czerwca 2018 Godz.: 15:56:44 Imieniny: Wandy, Zenona Czytających: 3302 Niezalogowany

Wiadomości, REGION, Stare Bogaczowice

Wójt i zastępca wójta Starych Bogaczowic wydali oświadczenie

Poniedziałek, 16 października 2017, 14:12, ostatnia aktualizacja: 2017-10-18 13:25
Robert Bajek
Miej świadomość
 
Najnowsze ogłoszenia
Kucharz / okolice Karpacza
Do pensjonatu lub restauracji
Sofa kanapa -stan idealny
Zbieram na rower stacjonarny
Pomoce kuchenne Jeleni Gòra
Meble młodzieżowe, 550 zł
2 pokoje 47m2 nowe 1p.balkon
Koguty 20 zł/szt
Piękne Anne Michelle Pearl new
Magazynier -Kierowca B
Karpacz
Zlecę wykonanie przyłącza woda
Przeciski kretem
Nagrobki, usługi cmentarne
Ładna Alfa z Gazem
Pomaluję Wyszpachluje Solidnie
Podejmę pracę
Karpacz
Skup aut 605 569 156 dojazd
Technics

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. Robert Bajek

Dzisiaj w sali konferencyjnej Urzędy Gminy Stare Bogaczowice odbyła się konferencja prasowa, podczas której wójt i zastępca wójta wspólnie wydali oświadczenie, dotyczące wydarzeń z dnia 12 października br., czyli doprowadzenia na przesłuchanie do prokuratury.

Przypomnijmy: 12 października br. funkcjonariusze policji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działając na polecenie Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zatrzymali i doprowadzili do prokuratury wójta i jego zastępcę. W siedzibie Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu doprowadzeni usłyszeli zarzuty między innymi przyjęcia korzyści majątkowych. Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ . Zarówno wójt jak i jego zastępca nie przyznali się do popełnienia żadnych z zarzucanych im czynów a w dniu dzisiejszym podczas konferencji prasowej wydali wspólne oświadczenie w tej sprawie.

R E K L A M A

- Jesteśmy niewinni i dlatego bardzo proszę, aby nasz wizerunek, nasze nazwiska i imiona publikować w całości, ponieważ nie widzimy potrzeby, żeby były używane jakieś skróty czy też zamazanie wizerunku. Nie jesteśmy przestępcami i nie mamy nic do ukrycia. Tymczasem zostaliśmy przez wałbrzyską prokuraturę potraktowani jak najgroźniejsi przestępcy w kraju. 12 października około godziny 12.10 do mojego gabinetu weszło czterech uzbrojonych funkcjonariuszy policji Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, z wydziału walki z korupcją. Oświadczyli mi o postanowieniu Prokuratora Rejonowego w Wałbrzychu, że jestem zatrzymany i muszę być przymusowo doprowadzony do prokuratury w celu przedstawienia mi zarzutów, oraz przesłuchania w charakterze podejrzanego. Wszystkie czynności które nakazali mi funkcjonariusze wykonałem bez żadnych obiekcji, nie stawiałem żadnego oporu, a mimo to zostałem zakuty w kajdanki w obecności pracowników, oraz interesantów, którzy byli obecni w Urzędzie Gminy i jak pospolity bandyta - tak mogę powiedzieć - wyszedłem w kajdankach do samochodu policjantów - powiedział Mirosław Lech - Wójt Gminy Stare Bogaczowice.

O szczegółach zatrzymania mówił również Bogdan Stochaj - zastępca Wójta Gminy Stare Bogaczowice:

- Po mnie trzech uzbrojonych funkcjonariuszy przyjechało do domu, gdzie sprawowałem opiekę nad moim dziewięciomiesięcznym synem. Zaznaczę tylko, że w tym czasie przebywałem na urlopie wypoczynkowym. W asyście chodzących za mną krok w krok policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oczekiwałem na powrót mojej małżonki i mojej sześcioletniej córki, na oczach których zostałem następnie wyprowadzony z domu, zakuty w kajdanki, doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu. Działanie policjantów na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wałbrzychu stanowiło naruszenie prawa w zakresie podstaw formalnych i faktycznych, dotyczących zatrzymania i przymusowego doprowadzenia. W oświadczeniu znajdą Państwo wszelkie informacje, oraz podstawy prawne potwierdzające, że podjęte wobec nas działania były bezpodstawne i naruszały naszą godność osobistą.

Podczas konferencji prasowej Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech o zaistniałej sytuacji powiedział:

- Źródłem zatrzymania była inwestycja, którą prowadziliśmy w 2016 roku. To była budowa chodnika przy drodze powiatowej w miejscowości Stare Bogaczowice. Ten chodnik miał niespełna 250 metrów. Wartość tej inwestycji to około 57 000 złotych. Przedstawiono nam zarzuty wspólnego przyjęcia korzyści majątkowej na 12 000 złotych. Wykonawca, który miał nam wręczyć tę korzyść majątkową nie dokończył tej inwestycji.

Bogdan Stochaj - zastępca Wójta Gminy Stare Bogaczowice wspomniał o jeszcze jednym wątku tej sprawy:

- Mamy prawo czuć się jak bohaterowie "Procesu" Kafki. Cała ta sytuacja wydaje się absurdalna, ale zastanawia nas jedno: w prokuraturze, która prowadzi tę sprawę, czyli Prokuraturze Rejonowej w Wałbrzychu pracuje prokurator rejonowy, blisko spokrewniony z byłą dyrektorką Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach, która została przez obecnego wójta odwołana ze stanowiska. Kobieta ta jest od tamtego czasu w wieloletnim konflikcie z władzami Gminy Stare Bogaczowice.

Na załączonych zdjęciach prezentujemy pełną treść oświadczenia wójta i zastępcy wójta Starych Bogaczowic.
Następna wiadomość Wieści czysto polityczne 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  16-10-2017 17:29 | ~Zaniepokojony | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
Dobrze Panie Wójcie i zastępco, że nie przesłuchał i Panów w toalecie z użyciem prądu.

  16-10-2017 17:36 | ~Troll | *.adsl.inetia.pl (77.253.*.*)
Z dużej chmury mały deszcz.To być może -jako próba generalna przed doprowadzeniem nawiedzionej w "Duchu Pańskim" nosomównej HGW. Gdzieś trzeba przećwiczyć. ;)

  16-10-2017 17:47 | ~wal | *.walbrzych.vectranet.pl (78.88.*.*)
Wierzę w uczciwość ludzi,także obu Panów Wójtów. Wiem też,że ogłoszenie zarzutów musi być podparte odpowiednim materiałem dowodowym. Poczekajmy, zobaczymy!

  16-10-2017 18:16 | ~To juz koniec PO | *.tpgi.com.au (14.203.*.*)
Wierze w uczciwosc PO na DOlnym Slasku. Ludwiczuk, Sawicka, Spocony CHelbowski, Ewangielu, Kruczkowski, Torbus, powtorzone wybory w Walbrzychu ze wzgledu na korupcje... wszyscy sa czysci... a jak sa czarne owce, to cala reszta czystych o tych owcach nic nie wiedziala. Tylko po co byly spotkania ekipy PO, na ktorych Kruczek mowi o wacikach? PS czy wyzej wymienieni ludzie znikli? Siedza w wiezieniach? Czy dalej rzadza zza plecow Romana? Kto reprezentuje miasta w PECu? Kruczkowski? Oni sa uczciwi jak cale PO, z Sawicka i spoconym CHlebowskim co gore wykarczowal Sobiesiakowi pod wyciag... Jak to bylo pod smietnikami? "Sniegu juz ci nie zalatwimy"? CHlebus gdzie siedzi? Pytam o cele, a nie o spolke miejska czy panstwowa! A Sawicka? Dostala zwrot lapowek(prezentow) od sadu, ktore zarekwirowano?

  16-10-2017 18:20 | ~To juz koniec PO | *.tpgi.com.au (14.203.*.*)
Wyobrazacie sobie to, ze sad za rzadow PO, nie dosc ze uniewinnil zakochana Sawicka, ktora sama namawiala do krecenia lodow wokol szpitali, to jeszcze Sawicka chciala odszkodowania i zwrot zarekwirowanych prezengtow w postaci lapowek, dlugopisy z brylantami etc etc... wszysstko to sad zzwrocil Sawickiej. Bidulka co... I teraz pytanie do obroncow sadow, gdybys ty obywatelu stanal przed sadem na przeciwko polityk PO to jak myslisz? WYgrasz? Uzywam tych samych argumentow co totalniacy, lewactwo, komuszki i targowica... Boli ? Ma bolec, bowiem nikt tak jak PO nie zasluzyli na bol. 20 lat rzadow w Wałbrzychu i zapytajcie co w Polsce kto co mysli o tym miescie. 20 lat to za malo dla PO zeby wyprowadzic miasto na prosta? ile trzeba 50 lat? Chyba czas na zmiany co? Nawet leming to wie.

  16-10-2017 18:29 | ~Dwie sprawy | *.dialog.net.pl (78.10.*.*)
Albo chłopaki wzięli, co w Polsce od lat jest standardem przy KAŻDEJ inwestycji za publiczne pieniądze Albo prokurator jest z tych, o których "walczy" i broni KOD z platformą.

  16-10-2017 19:38 | ~Zdziwiony | *-gprs396104.centertel.pl (37.47.*.*)
Żenada wójt zdziwiony, że policjanci przyszli z kajdankami a nie kwiatami

  16-10-2017 20:06 | ~roś | *.internet.cyfrowypolsat.pl (37.248.*.*)
Mnie zastanawia co innego- na widok kiboli pułki i dywizje policjantów robią w gacie a w takich sytuacjach...

  16-10-2017 20:14 | ~franek | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
Panowie Wójtowie zapomnieli dodać, że niesłusznie zwolnili Panią Dyrektor co potwierdzają prawomocne wyroki sądowe. Zresztą spraw było kilka, wszystkei przegrali czym narazili gminę na kilkudziesięciu tysięczne straty.

  16-10-2017 21:52 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
12-13 października 1943 r. niedaleko wsi Lenino na Białorusi miała miejsce bitwa Wojska Polskiego w składzie 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki z niemieckim Wehrmachtem. W bitwie zginęło 3000 żołnierzy polskich. Wieczna im pamięć.

  17-10-2017 04:22 | ~Troll | *.adsl.inetia.pl (77.253.*.*)
~Zdziwiony--świat też byłby zdziwiony, gdyby oni przyszli do niego z pełną kopertą.

  17-10-2017 05:24 | ~Ja | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
Pamietam jak tesc mial zaklad stolarski...wojt za zlecenie prac na terenie gminy bral w kieszen czesc z dochodow za prace...tak wiec panie wojcie przyszedl czas i na pana.bardzo dobrze

  17-10-2017 09:20 | ~do Ja | *.lan.ekonet.info (91.203.*.*)
A jaki wyrok zapadł w sprawie o której piszesz? Bo przecież - mam nadzieję, że zgłosiłeś całą tę sprawę do prokuratury jako u8czciwy obywatel?

  17-10-2017 09:56 | ~To juz koniec PO | *.tpgi.com.au (14.203.*.*)
Tak tak... uczicwy obywatel kontra polityk PO przed sadem. Wynik sprawy jest z gory przesadzony. Zreszta Przyklad idzie z gory. PO nam pokazala jak nalezy byc uczciwym... Pod smietnikami i na cmentarzach. A sprawiedliwe sady skazywaly rowno wszytkich... Dlatego dzis w weizieniach siedzi tylu politykow. Wiec po co ma uczciwy bywatel cokolwiek zglaszac, jak komusze sady i tak uniewinnia. Sprawa Piniora znana ci jest? Kruczkowskiego? Ludwiczuka? CHlebowskiego? Sawickiej? WYmieniac dalej? Ktory z nich siedzi? Nie mowie o zasiadaniu w spolkach miejskich... tylko o celach.

  17-10-2017 17:47 | ~dobra rada | *-03.vectranet.pl (31.11.*.*)
POcałujta w dupę wójta, oraz naprędce jego zastępcę.

  17-10-2017 19:54 | ~nowy | *-06.vectranet.pl (31.11.*.*)
Byłą dyrektorkę Pan Wojt powinien wyrzucić na zbity pysk od momentu objęcia stanowiska wójta i po sprawie

  20-10-2017 21:31 | ~AG07 | *.dynamic.chello.pl (87.206.*.*)
Mam pewną teorię w tej sprawie ale ją ogłoszę po odkryciu złotego pociągu😉

  22-10-2017 11:34 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
~Janosik; Zgoda. Wieczna pamięć o poległych pod Lenino żołnierzach. - I wieczna hańba politrukom którzy wysłali ich do ataku na niemieckie karabiny maszynowe bez odpowiedniego przygotowania artyleryjskiego.

  27-10-2017 10:22 | ~Eryk | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Brak przygotowania artyleryjskiego był celowy. Miało jak najwięcej Polaków zginąć. Jednak wielu z nich udało się dotrzeć do naszych. Na polską stronę przechodzili ponownie, m. in. pod Monte Cassino.

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Kandydat na prezydenta Wałbrzycha z wizytą u premiera Kandydat na prezydenta Wałbrzycha z wizytą u premiera  (66)

Wałbrzych Środa, 09:34
20 czerwca 2018

Ireneusz Zyska, który jest od kilku tygodni oficjalnym kandydatem prawicy na stanowisko prezydenta...
Ireneusz Zyska będzie walczył o fotel prezydenta Wałbrzycha [FOTO] Ireneusz Zyska będzie walczył o fotel prezydenta Wałbrzycha   (58)

Wałbrzych Środa, 15:34
30 maja 2018

Dzisiaj w siedzibie WSSE "INVEST–PARK" w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa, podczas której...
Za pół roku wybory samorządowe. Kto wystartuje na fotel prezydenta Wałbrzycha? Za pół roku wybory samorządowe. Kto wystartuje na fotel prezydenta Wałbrzycha?  (58)

Wałbrzych Wtorek, 09:04
15 maja 2018

Coraz częściej w rozmowach wałbrzyszan przewija się temat zbliżających się szybkimi krokami...
Wolność Wałbrzych wysłała PIT–y w kosmos Wolność Wałbrzych wysłała PIT–y w kosmos  (6)

Wałbrzych Środa, 13:56
2 maja 2018

Minął ostateczny termin wypełniania PIT–ów.
Unia Pracy chce w szczególny sposób uczcić święto ludzi pracy Unia Pracy chce w szczególny sposób uczcić święto ludzi pracy  (3)

Wałbrzych Środa, 17:29
18 kwietnia 2018

Przypomnijmy, że w dniach 30 kwietnia–3 maja w kompleksie zamkowym Zamku Książ odbędzie się Festiwal...
Inicjatywa Polska kontynuuje prace związane z pomnikiem Niepodległości [FOTO] Inicjatywa Polska kontynuuje prace związane z pomnikiem Niepodległości   (30)

Wałbrzych Poniedziałek, 10:43
9 kwietnia 2018

Kilka tygodni temu członkowie Inicjatywy Polska Wałbrzych stanęli w obronie Pomnika Niepodległości na...
PiS traci w sondażu PiS traci w sondażu  (35)

Kraj Czwartek, 14:54
29 marca 2018

Ostatnie wyniki sondażów pokazują, że przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad innymi partiami topnieje.
Lista hańby – konferencja PO [FOTO] Lista hańby – konferencja PO   (59)

Wałbrzych Niedziela, 13:13
18 marca 2018

Platforma Obywatelska kolejny raz zdecydowała się głośno sprzeciwić polityce Prawa i Sprawiedliwości.
Wolność – nie zakazy! Przywrócimy zakupy w niedziele! Wolność – nie zakazy! Przywrócimy zakupy w niedziele!  (73)

Wałbrzych Niedziela, 10:54
11 marca 2018

Pod takimi hasłami w całej Polsce odbyły się sobotnie konferencje prasowe parlamentarzystów Platformy...
Obcięli wynagrodzenie burmistrzowi Obcięli wynagrodzenie burmistrzowi  (6)

REGION, Mieroszów Czwartek, 15:56
1 marca 2018

Jak podaje portal Twój Mieroszów, burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński będzie zarabiał miesięcznie o...
Konwencja samorządowa Inicjatywy Polska [FOTO] Konwencja samorządowa Inicjatywy Polska   (50)

Wałbrzych Sobota, 21:42
17 lutego 2018

Wczoraj w sali należącej do Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu odbyła się otwarta...
Spotkanie otwarte Partii Razem [FOTO] Spotkanie otwarte Partii Razem   (28)

Wałbrzych Środa, 21:08
7 lutego 2018

Wczoraj odbyło się spotkanie otwarte sympatyków Partii Razem. Gościem specjalnym podczas spotkania był...
Zobacz więcej artykułów
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

We wtorek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo