Czytających: 5056

Szczawno-Zdrój: Nie zwalniają tempa

Środa, 25 października 2017, 11:14
Szczawieńscy tenisiści ziemni zaliczyli kolejne udane starty.

Młodzicy udali się na zmagania w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym do Wrocławia. W singlowym turnieju chłopców wysokie trzecie miejsce wywalczył Gabriel Wójcicki, który uległ w fazie półfinałowej późniejszemu triumfatorowi imprezy Kaprowi Zychowi z KT ŻARY. W turnieju deblowym nasi zawodnicy Antek Pankowski i Gabryś Wójcicki podzielili podium pomiędzy siebie, bowiem najlepsza okazała się para Wójcicki/Zych przed parę Pankowski/Dziedzina. W turnieju dziewcząt szczawieński klub reprezentowany był przez Zuzannę Żygadło, która w singlu przegrała w pierwszym meczu, lecz w deblu grając w parze z Karoliną Skowrońską z KKT Wrocław nie miała sobie równych.

W tym samym czasie na nowym szczawieńskim obiekcie rozegrano pierwsze zawody PZT z sezonu zimowego w kategorii Skrzat (do lat 12). W zmaganiach singlowych najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Filip Kosiński, który pokonał w finałowej rozgrywce Kaspra Kulpę z Lubina 6/3, 6/4. W zmaganiach deblowych podium również należało do zawodników KT, bowiem para Kosiński/Kulpa pokonała w finale parę Kolek KT Jelenia Góra/Pniewski KT Szczawno. W turnieju dziewcząt wysokie drugie miejsce wywalczyła Klaudia Owcarz KT Szczawno Zdrój, która w finale musiała uznać wyższość Joanny Zagaja 1/6, 3/6. W deblu Klaudia grając w parze z Natalią Niemiec zajęła również drugie miejsce. Najlepsza była para Nieradzik/Stochniał.