Czytających: 4892

Wałbrzych: Ekstraliga piłkarska: Kolejna wygrana AZS–u PWSZ

Niedziela, 5 listopada 2017, 17:26
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 listopada 2017, 10:44
Futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych nie zawiodły swoich kibiców i pokonały Olimpię Szczecin 3–1.

Od początku meczu mocno zaatakowały wałbrzyszanki, lecz brakowało im trochę szczęścia. Bardzo bliska wpisania się na listę strzelców była Dereń, lecz minimalnie chybiła. W kolejnych minutach napór akademiczek nie słabł, ale bramkarka Olimpii broniła jak w transie. W 33. minucie świetną okazję zmarnowała Gradecka, która strzeliła tuż obok bramki. Do przerwy sytuacja już nie uległa zmianie i mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga część meczu znów zaczęła się od zdecydowanych ataków akademiczek. Kolejnej dobrej okazji nie wykorzystała Gradecka. Wreszcie w 59. minucie Głąb dograła dokładnie do Gradeckiej, a ta tym razem szansy nie zmarnowała i wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie. W 68. minucie błąd popełniła bramkarka ze Szczecina, co skrupulatnie wykorzystała Rędzia i podwyższyła na 2-0. Po stracie drugiego gola śmielej zaatakowały przyjezdne. Dość nieoczekiwanie w 86. minucie Hryb strzałem głową zdobyła gola kontaktowego. W doliczonym czasie gry kropkę nad i postawiła Dereń i ustaliła wynik meczu na 3-1.

AZS PWSZ Wałbrzych - Olimpia Szczecin 3-1 (0-0)

AZS PWSZ: Dąbek, Szewczuk, Siwińska, Mesjasz, Aszkiełowicz (65' Kędzierska), Głąb, Dereń, Rędzia, Ratajczak, Gradecka, Rapacka.